ErdoÄŸan'dan sığınmacılar için yardım çaÄŸrısı   Konuyu açan: Tavanarasi   Ä°lk Mesaj: 12-27-2012 (09:12)   Son Mesaj: 12-27-2012 (09:12)    Cevap: 0    Gösterim: 364  

12-27-2012

Erdoğan'dan sığınmacılar için yardım çağrısı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriyeli sığınmacılar için başlatılan yardım kampanyasına ilişkin yayımladığı genelgede, "Muhtaç ve mağdur durumdaki Suriyeli sığınmacılara yardım için yardım çağrısında bulundu.

BaÅŸbakan Recep Tayyip ErdoÄŸan, Suriyeli sığınmacılar için baÅŸlatılan yardım kampanyasına iliÅŸkin yayımladığı genelgede, "Muhtaç ve maÄŸdur durumdaki Suriyeli sığınmacılara yardım için yardım çaÄŸrısında bulundu. BaÅŸbakan Recep Tayyip ErdoÄŸan, Suriyeli sığınmacılar için baÅŸlatılan yardım kampanyasına iliÅŸkin yayımladığı genelgede, TürkiyeÂ*Cumhuriyeti'nin, yardımlaÅŸma ve dayanışma duygusuyla halkın da beklentileri doÄŸrultusunda, muhtaç ve maÄŸdur durumdaki Suriyeli sığınmacılara yardım için her türlü desteÄŸi saÄŸlayacağını bildirdi. ErdoÄŸan, bir insanlık görevi olan bu yardım kampanyasına gönüllü olarak her türlü desteÄŸin verileceÄŸine olan inancını da ifade etti.

BaÅŸbakanlıkÂ*Basın Merkezi'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, Türkiye'de bulunan Suriyeli sığınmacılar için BaÅŸbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi BaÅŸkanlığı (AFAD) koordinasyonunda insani yardım kuruluÅŸları, vakıflar, dernekler, meslek kuruluÅŸları, medya kuruluÅŸları ve sivil toplum kuruluÅŸlarının katılımıyla yardım kampanyası baÅŸlatıldığı anımsatıldı.

Açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyla ilgili genelgesine de yer verildi.

Suriye'deki olaylar sebebiyle yurtlarını terk ederek komÅŸu ülkelere sığınmaya çalışan yüz binlerce insanın, can güvenliÄŸi, açlık,Â* susuzluk, barınma ve salgın hastalık sorunlarıyla karşı karşıya bulunduÄŸunu belirten ErdoÄŸan, genelgede ÅŸunları kaydetti:

''Bir insanlık borcu olarak muhtaç ve mağdur durumda bulunan dost ve kardeş Suriye halkına insani yardım için vakit kaybetmeden ve süratle harekete geçme ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti, yardımlaşma ve dayanışma duygusuyla, halkımızın da beklentileri doğrultusunda, muhtaç ve mağdur durumda bulunan Suriyeli sığınmacılara yardım için her türlü desteği sağlayacaktır.

Bu amaçla Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinasyonunda insani yardım kuruluşları, vakıflar, dernekler, meslek kuruluşları, medya kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla bir yardım kampanyası başlatılmıştır.

Başlatılan bu yardım kampanyasında, valiliklerimiz, belediyelerimiz ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızca toplanan yardımlar ekte belirtilen hesap numaralarına aktarılacaktır. Gerçek ve tüzel kişiler bu hesaplara doğrudan bağış yapabileceklerdir. Sivil toplum kuruluşlarımızdan istekli olanlar, topladıkları yardımı bölgeye ulaştırmak üzere bu hesaplara aktarabileceklerdir.

Tüm yardım toplama faaliyetleri, 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu hükümleri çerçevesinde yapılacaktır.

Halkımızın, ulusal ve yerel basınımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşları ile her düzeydeki kamu görevlilerinin, meslek odalarının ve birliklerin, bir insanlık görevi olan bu yardım kampanyasına gönüllü olarak her türlü desteği vereceklerine inancımız tamdır.''

-Banka hesap numaraları-

Yardımlar için banka hesap numaraları şöyle:

TC ZÄ°RAAT BANKASI AÅžAÄžI AYRANCI ÅžUBESÄ°

TL-hesap noÂ* (IBAN)Â* Â* Â* Â*Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* : TR920001000820555555555037

ABD doları hesap no (IBAN)Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* : TR650001000820555555555038

Avro hesap no (IBAN)Â* Â* Â*Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â*Â* : TR380001000820555555555039

Banka swift kod noÂ* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* : TCZBTR2A

T.VAKIFLAR BANKASI AOÂ* FÄ°NANSMARKET ÅžUBESÄ°

TL-hesap noÂ* (IBAN)Â* Â*Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* : TR790001500158007299814612

ABD doları hesap no (IBAN)Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* : TR480001500158048013341736

Avro hesap No (IBAN)Â*Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â*Â* : TR260001500158048013341744

Banka swift kod noÂ* Â*Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â*Â* : TVBATR2AXXX

T.HALK BANKASI BAKANLIKLAR ÅžUBESÄ°

TL-hesap noÂ* (IBAN) Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* : TR890001200940800005000016

ABD doları hesap no (IBAN)Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* : TR690001200940800058000109

Avro hesap no (IBANÂ* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â*Â* : TR420001200940800058000110

Banka swift kod noÂ*Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â* Â*Â* : TRHBTR2A

Kaynak: AA

Erdoğan'dan sığınmacılar için yardım çağrısı Yorumları