Ağrı'da 3'ü PKK'lı 7 kişi tutuklandı   Konuyu açan: Saatci   İlk Mesaj: 09-27-2012 (04:31)   Son Mesaj: 09-27-2012 (04:31)    Cevap: 0    Gösterim: 356  

09-27-2012

Ağrı'da 3'ü PKK'lı 7 kişi tutuklandı

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde düzenlenen operasyonda, 3 terörist ile onlara yardım ve yataklık ettikleri iddia edilen 4 kişi yakalandı.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde düzenlenen operasyonda, 3 terörist ile onlara yardım ve yataklık ettikleri iddia edilen 4 kişi yakalandı. Ağrı Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "26.09.2012 günü bir grup teröristin Tendürek kırsal alanına geçiş yapacakları bilgisi alınmıştır. Ağrı Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Doğubayazıt ilçesi çevre yolu üzeri Iğdır kavşağında 04 AZ 874 plakalı araca yönelik yapılan operasyonda, araç içinde bulunan 2'si kadın olmak üzere 3 terörist ile onlara yardım ve yataklık yaptıkları belirlenen 3 kişi yakalanmıştır. Ayrıca söz konusu aracı arkadan takip eden ve daha önce teröristlere yardım ve yataklık yaptığı gerekçesiyle aranan 1 kişi daha, 58 EL 196 plakalı araçla kaçtığı esnada güvenlik güçlerimiz tarafından yakalanmıştır. Operasyon sonucunda 3'ü terörist olmak üzere bunlara yardım ve yataklık eden toplam 7 kişi yakalanmış olup, ayrıca 58 EL 196 plakalı araçtan atıldığı görülen 1 adet roketatar ile çok sayıda şarjörlük ile örgütsel dokümanlar ele geçirilmiştir. Olayla ilgili tahkikata devam edilmektedir" denildi.

Kaynak: İHA

Ağrı'da 3'ü PKK'lı 7 kişi tutuklandı Yorumları