2 bin 700 veli sütleri kabul etmedi   Konuyu açan: Sondakika   İlk Mesaj: 05-03-2012 (15:54)   Son Mesaj: 05-03-2012 (15:54)    Cevap: 0    Gösterim: 369  

05-03-2012

2 bin 700 veli sütleri kabul etmedi

Rize’de, Okul Sütü Programı çerçevesinde ilköğretim okulu öğrencilerine süt dağıtımına başlandı. Yaklaşık 2 bin 700 veli, çocuklarına süt verilmesini kabul etmedi.

Doğuş Çay İlköğretim Okulu'nda düzenlenen programa, Rize Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, Milli Eğitim Müdürü Saffet Yıldırım, Tarım İl Müdürü Şafak Bulut ile Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Hakan Görgülü katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Saffet Yıldırım, 126 okulda 27 bin 338 öğrenciye süt dağıtımına başlandığını söyledi. Yıldırım, "Proje sürecinde velilerimizi bilgilendirdik. Süt hassasiyeti ve alerjisi olan çocuklara yönelik bir çalışma yaptık. Veliler süt verilmesini isteyip istemediklerini bize bildirdi. Buna göre de dağıtım yapıyoruz." dedi. Saffet Yıldırım, Rize'de yaklaşık 2 bin 700 velinin çocuklarına süt verilmesini istemediğini belirtti. Yıldırım, "Bu, genelin yüzde 10'u gibi bir rakam ediyor. Değişik sebepler ve alerji durumu nedeniyle velilerimiz çocuklarına süt verilmemesini istedi. Biz de bunu dikkate aldık. Bu hassasiyetle süt dağıtmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

2 bin 700 veli sütleri kabul etmedi Yorumları