7 öğrenci sütten hastanelik etti   Konuyu açan: Savrozi   İlk Mesaj: 05-03-2012 (16:54)   Son Mesaj: 05-03-2012 (16:54)    Cevap: 0    Gösterim: 358  

05-03-2012

7 öğrenci sütten hastanelik etti

Eskişehir'de okullarda dağıtılan sütler ikinci günde de 7 çocuğu hastanelik etti.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın 'okul projesi' kapsamında ilköğretim okullarında öğrencilere dağıtılan sütten bugün de 7 öğrencinin olumsuz etkilendiği bildirildi. Öğrenciler Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Çocukların yapılan tetkiklerinde rahatsızlanmalarının "alerjik" olduğu belirlendi. Dün de sütten 9 öğrenci etkilenmişti.

Eskişehir'de Mimar Sinan İlköğretim Okulu öğrencilerinden Edanur Ş., Didem E., Semanur A., Aleyna B., İsminat Ç., Ayşegül B. ve Rabia İ., okulda dağıtılan süt içtikten sora mide bulantısı ve kusma şikayetiyle öğretmenlerine başvurdu. Rahatsızlık yaşayan öğrenciler, çağrılan 112 Acil Servis ekiplerince Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. Bir süre müşahede altında tutulan öğrencilerin sütten zehirlenmedikleri belirlendi. 7 öğrencinin, rahatsızlanmalarının nedeninin 'alerjik' olduğu tespit edildi. Kentteki 3 ayrı okulda dün süt içtikten sonra hastaneye kaldırılan 9 öğrencinin de zehirlenme değil, içilen süt nedeniyle alerjik oldukları bildirildi.

Yetkileler, proje başlamadan önce velilere kağıt göndererek, çocuklarının süte alerjisinin olup olmadığını tespit ettiklerini, ancak şu anda rahatsızlanan öğrencilerin söz konusu evraklarının olmadığı yönünde cevap aldıklarını belirtti.

7 öğrenci sütten hastanelik etti Yorumları