Kavdır´ın babası: Nakledilmesin diye yalvardım   Konuyu açan: Ihtilal   İlk Mesaj: 05-02-2012 (20:56)   Son Mesaj: 05-02-2012 (20:56)    Cevap: 0    Gösterim: 444  

05-02-2012

Kavdır´ın babası: Nakledilmesin diye yalvardım

Akdeniz Üniversitesi'nde çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır'ın babası İbrahim Kavdır, ''Hocaya 'bu bacağı nakletmeyelim' dedik, adeta yalvardık'' dedi.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gören Atilla Kavdır'ın babası İbrahim Kavdır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun hastaneden taburcu olduktan sonra böbreklerde enfeksiyon olduğu gerekçesiyle yeniden yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındığını belirtti.

Oğlunun vücudunun, bacak naklini kaldıramadığını savunan Kavdır, ''Hocaya 'bu bacağı nakletmeyelim' dedik, adeta yalvardık. Hoca ısrar etti. Bacağı taktıktan 5-6 saat sonra bacak tutmayınca da '40 dakikada alırım' dedi. Ama ameliyat 6 saat sürdü. 250-300 ünite kan verince böbrekleri iflas etti. Çocuk nöbete girdi, sara tutmaya başladı'' dedi.

Hastaneden kendilerine oğlunun öldüğü yönünde bilgi geldiğini anlatan baba Kavdır, ''Eşimin kardeşi hastaneye gitti, fişini çekmişler, öldüğünü söylemişler. Biz de yarın Varsak Mezarlığı'nda toprağa vermek için hazırlıklara başladık'' dedi.

Sinir krizi geçiren Atilla Kavdır'ın annesi, eşi, kızı ve yakınları mahalle sakinleri tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.

''Atilla Kavdır'ın öldüğü'' yönündeki iddia üzerine evinde ağıtlar yakılırken, komşulardan biri Kavdır'ın ailesini ''Kavdır ölmemiş, nabzı atıyormuş, ağlamayın'' diye teselli etti. Bunun üzerine Kavdır'ın, Kepez ilçesindeki Varsak Altıayak Mahallesi'nde bulunan evinde endişeli bekleyiş başladı.

Kavdır´ın babası: Nakledilmesin diye yalvardım Yorumları