Yeniçeri: 19 Mayıs törenleri kilitlendi   Konuyu açan: Küba   İlk Mesaj: 04-30-2012 (15:56)   Son Mesaj: 04-30-2012 (15:56)    Cevap: 0    Gösterim: 333  

04-30-2012

Yeniçeri: 19 Mayıs törenleri kilitlendi

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Erdoğan'ın, Danıştay'ın, 19 Mayıs genelgesinin yürütmesinin durdurulması kararına ilişkin sözlerini değerlendirdi.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, ''Eğitimde vahamet ötesi durum ortadayken, işsizlik zirveye çıkmış, cari açık tavan yapmışken, Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı, 19 Mayıs törenlerine kilitlenmiş durumda'' dedi.

''Türkiye'nin sorunlarını simgeye, törene, ritüele, örtüye indirgemek topluma yapılacak en büyük kötülüktür'' diyen Yeniçeri, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Eğitimde vahamet ötesi durum ortadayken, işsizlik zirveye çıkmış, cari açık tavan yapmışken, Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı 19 Mayıs törenlerine kilitlenmiş durumda. Eğitimin manzarası içler acısı durumu sergiler konumdadır. Eğitim sistemi giderek irtifa kaybetmektedir. Son yüksek öğretime giriş sınavının ortaya koyduğu gerçekler korkunçtur. YGS'de sıfır çekenlerin oranı iki yılda 3 kat artmış bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanı ve Başbakan, eğitimin devasa sorunlarını halının altına süpürmekte, adeta yok saymaktadır.''

Yeniçeri, gazetecilerin, Başbakan Erdoğan'ın tiyatrolara ilişkin sözlerini anımsatması üzerine, ''özelleştirmenin tiyatro gibi bir alanı bitireceğini düşünüyorum. Tiyatroların ayakta kalmak için devlet desteğine ihtiyacı var'' diye konuştu.

Yeniçeri: 19 Mayıs törenleri kilitlendi Yorumları