3 ay içinde 22 bin dosyayı sonuçlandırdı   Konuyu açan: Takipci   İlk Mesaj: 04-22-2012 (11:58)   Son Mesaj: 04-22-2012 (11:58)    Cevap: 0    Gösterim: 374  

04-22-2012

3 ay içinde 22 bin dosyayı sonuçlandırdı

Yargıtay, yıllardan beri tozlu raflarda bekleyen dosyaları sonuçlandırmak için çalışmalara devam ediyor.

Yaklaşık bir milyon 250 bin dosyayı üç yıl içerisinde bitirmeyi hedefleyen Yargıtay, bunun için hakim savcılar görevlendiriyor. 3 ay içinde 22 bin dosya raporte edildi.

Yargıtay'ın meslek içi eğitim programları kapsamında 16 Ocak-13 Nisan 2012 tarihleri arasında 180 hâkim ve Cumhuriyet savcısının katılımıyla eğitim programı düzenlendi. Hâkim ve Cumhuriyet savcılarının mesleki ve kişisel gelişimlerine yönelik 11 konferans gerçekleştirildi. Hakim ve savcılar tarafından 22 bin 317 dosyanın raporte edilmesi suretiyle Yargıtay'ın iş yükünün hafifletilmesine önemli ölçüde katkı sağlandı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), "Söz konusu meslek içi eğitim programına katkıda bulunan Yargıtay Başkan ve üyelerine, Türkiye Adalet Akademisi'ne, programa katılan hâkim ve Cumhuriyet savcıları ile eğitim süresi boyunca büyük bir özveri göstererek katılımcıların iş yükünü üstlenen kürsüde görevli hâkim ve Cumhuriyet savcılarına teşekkür ederiz." açıklamasını yaptı.

3 ay içinde 22 bin dosyayı sonuçlandırdı Yorumları