Polisten bombacı teröriste yakın takip   Konuyu açan: Tavanarasi   İlk Mesaj: 04-20-2012 (01:54)   Son Mesaj: 04-20-2012 (01:54)    Cevap: 0    Gösterim: 380  

04-20-2012

Polisten bombacı teröriste yakın takip

Kozlu Mezarlığı’nda 15 kilo patlayıcı bulunmasıyla ilgili operasyonda gözaltına alınan Salih Erdal kod adlı zanlının, polis tarafından adım adım takip edildiği ortaya çıktı.

İstanbul Kozlu Mezarlığı"nda bulunan 15 kilo patlayıcı madde ile ilgli soruşturmanın detayları netleşmeye başladı.

Operasyonda gözaltına alınan Salih Erdal kod adlı şüphelinin terörle mücadele ekipleri tarafından adım adım takip edildiği ortaya çıktı.

Polis, bir istihbarat üzerine dağ kadrosundan ayrılarak İstanbul"a gelen zanlıyı takibe aldı.

Emniyet ekipleri tarafından takip edilen zanlı, Kozlu Mezarlığı etrafında bombalara uygun yer bulmaya çalışırken güvenlik kameraları tarafından üç kez bölgede kaydedildi.

Zanlı son olarak da Irak Konsolosluğu çevresinde dolaşırken görüntülendi.

Polis, operasyonla gözaltına alınan zanlının, telefon kayıtlarında yapılan incelemede İran'da yaşayan iki kişiyle temas halinde olduğu belirledi.

Emniyetteki ifadesinde susma hakkını kullanan zanlının Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ndeki eğitimini yarım bıraktığı ve öncesinde de 2 kez gözaltına alınarak ve cezaevine konduğu öğrenildi.

(NTVMSNBC)

Polisten bombacı teröriste yakın takip Yorumları