Hocalı katliamı için 2 bin 800 km yürüyecek   Konuyu açan: Saatci   İlk Mesaj: 04-13-2012 (18:54)   Son Mesaj: 04-13-2012 (18:54)    Cevap: 0    Gösterim: 396  

04-13-2012

Hocalı katliamı için 2 bin 800 km yürüyecek

Azerbaycan Dağlık Karabağ'daki Hocalı kasabasında 1992 yılında yaşanan katliama dikkat çekmek için Ankara'dan Bakü'ye kadar yürüyüş başlattı.

Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ Bölgesi'ndeki Hocalı kasabasında, 1992 yılında yaşanan katliamına dikkat çekmek için 21 Mart günü Ankara'dan Bakü'ye yürüyüş başlatan 58 yaşındaki Kalender Bayramlı, güzergahı üzerindeki Erzurum'a ulaştı.

Ermenilerin 20 yıl önce Hocalı Kasabası"nda gerçekleştirdiği katliama şahit olduğunu dile getiren Bayramlı, yaşanan soykırıma dünyanın seyirci kalmasını protesto ettiğini ifade etti.

Yürüyüşünü 15 haziran günü tamamlamayı planladığını ifade eden Bayramlı, "Hocalı'da Ermenilerin gerçekleştirdiği katliamı dünya kamuoyuna duyurabilmek amacıyla 2 bin 800 kilometre mesafeli protesto yürüyüşünü 21 Mart günü Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde başlattım. Yürüyüş, 15 Haziran"da Bakü'de son bulacak. Her gün 40 kilometre yürüyorum. Erzurum'dan Iğdır'a, oradan Nahçıvan ve İran'a geçeceğim. Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de protestomu Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüşerek sonlandıracağım. Bu eylem için çalıştığım iş yeri yönetimi izin vermeyince istifa ettim." diye konuştu.

Hocalı katliamı için 2 bin 800 km yürüyecek Yorumları