TÜAD yönetim kurulu seçildi   Konuyu açan: Sasha   İlk Mesaj: 04-10-2012 (19:54)   Son Mesaj: 04-10-2012 (19:54)    Cevap: 0    Gösterim: 595  

04-10-2012

TÜAD yönetim kurulu seçildi

Türkiye Araştırmacılar Derneği 13. Genel Kurul Toplantısı 29 Mart 2012 Perşembe günü saat 14.00’de Hilton Otel’de yapıldı.

TÜAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Levent Orhun açılış konuşmasında, araştırma sektöründe 2010 yılında %20,7 büyüme gerçekleştiğini, 2011 yılında %17,4 oranında büyüdüğünü belirtti. Orhun, geçen yılın büyüme oranının %20"nın altında gerçekleşmesinin, sektör için yeterli bir büyüme olmadığına dikkati çekti. 2012 yılında sektör büyümesinin %20"nin üzerinde bir büyüme oranı ile tamamlayacağını tahmin ettiğini ifade etti. Ali Levent Orhun TÜAD"ın gerçekleştirdiği tüm sektörler için önemli iki çalışma olan SES ve Pazar Araştırması Ödülleri hakkında şu şekilde açıklama verdi;

2010"da başta Reklamverenler olmak üzere, tüm araştırma kullanıcılarından ve araştırma sektöründen gelen geri bildirimler doğrultusunda SES (Sosyo-Ekonomik Statü) Revizyon projesi başlatıldığını ifade eden Orhun, sözlerine şu şekilde devam etti: "Projenin eksenini teşkil eden amaç üç bileşkenden oluşmaktadır: SES ölçeğini, tüketimle doğrudan ilişkili olan Hane halkının ekonomik durumunu da göz önünde bulundurarak revize etmek ve bu yeni yaklaşımla tüm paydaşlar için pratik ve ortak bir dil oluşturmak amaçlandı. İki yıllık süreyi kapsayan SES Revizyon çalışmaları tamamlanmış bulunmaktadır. Şu anda sahada, üyemiz araştırma firmaları tarafından test çalışması yapılmaktadır." Buna sözlerine ek olarak, SES 2012"nin 1 Mayıs itibariyle tüm sektörlerin kullanımına açılacağı müjdesini verdi. Araştırmanın karar verme sürecinde yarattığı etkiyi ölçmek ve önemini vurgulamak için tasarlanan ve 2011 Ekim ayında başlatılan "Pazar Araştırması Ödülleri" projesinden bahseden Orhun; etkinliğin amacının "Türkiye Pazar Araştırma" sektörünün tanıtımı ve itibarını arttırmak olduğunu belirtti. Ali Levent Orhun, bu proje ile araştırmanın iş sonuçlarına etkisini daha geniş kitlelere yaymayı, Araştırma Şirketleri ve Araştırma Verenler arasındaki ilişkileri geliştirmeyi hedeflendiğini açıkladı.

Derneğin eğitime verdiği önemi vurguladı. Bu amaçla gerçekleştirilen dernek eğitim seminerlerinden 2011 yılında 92 firmadan 390 kişinin sertifika aldığını ve Galatasaray Üniversitesi -; TÜAD ortaklığı ile gerçekleştirilen "Uygulamalı Pazarlama Araştırması Sertifika Programı"ndan 2010 yılında 20 kişi ve 2011 yılında 27 kişiyi sektöre eğitimli araştırmacı olarak kazandırdıklarını ifade etti.

Ayrıca her yıl Mart ayında düzenlenen Araştırmacılar Zirvelerinin çok itibarlı ve talep gören bir kongre haline geldiğini, yurt dışından davet edilen key-note speakerlar ve farklı sektör duayenlerinin konuşmacı olarak katıldığı 14. ve 15. Araştırma Zirvelerinde çıtayı yükselttiklerini belirtti. 13. Olağan Genel Kurul"da yapılan seçimler sonucunda Türkiye Araştırmacılar Derneği"nin 2012- 2014 dönemi yönetim kurulu ve komiteleri aşağıdaki bilginize sunulmuştur;

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Ali Levent ORHUN (GfK Türkiye)

İbrahim USLU (Anar Araştırma)

Selçuk KILIÇ (Method Research )

Hüseyin TAPINÇ (Sia Insight)

Halil İbrahim ZEYTİN ( Akademetre Araştırma)

Selin KAHRAMAN ( Coca Cola)

Ogün Doğan AKYOL (Arta Tanıtım)

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

Bahadır TOMAÇ (Nielsen Consumer Group)

Gülen ATAKBEK (Kantar Media)

Asya CEYHUN (Coca Cola)

Emre OKER ( PepsiCo)

Şehnaz TUĞASAYGI ( Vodafone)

Özlem BADAK (Procter&Gamble)

Güven İÇEL ( Hürriyet)

www.tuad.org.tr; www.arastirmazirvesi.com

İstiklal Caddesi, İmam Adnan Sokak, No1, K4

Beyoğlu, TAKSİM I 0212 249 23 19

Denetleme Kurulu

Ali ARSLAN (Focus Grup)

Ebru ALGIM (Kalita Araştırma)

Burcu UYANIK ( Brisa)

DK Yedek Üyeler

Esengül BERİŞAH ( Method Research)

Müzeyyen BUZLU (Anar Araştırma)

Etel ALMALEH

Disiplin Kurulu

Elvan OKTAR (Era Research)

Serpil ERTEN

Prof. Dr. Burç ÜLENGİN (İstanbul Teknik Üniversitesi)

Etik Komite

Doç. Dr. Pervin Olgun ( Barem Research)

Nuran AKSU (GfK Türkiye)

Alp YENER (Horacore)

Üyelik Kurulu

Uğur ÜNAL ( Diyalog Araştırma)

Yasemin ATATÜRE ( Aztek Araştırma)

www.tuad.org.tr; www.arastirmazirvesi.com

İstiklal Caddesi, İmam Adnan Sokak, No1, K4

Beyoğlu, TAKSİM I 0212 249 23 19

TÜAD yönetim kurulu seçildi Yorumları