Mahsur kalan öğrenciler kurtarıldı   Konuyu açan: Saatci   İlk Mesaj: 02-29-2012 (01:18)   Son Mesaj: 02-29-2012 (01:18)    Cevap: 0    Gösterim: 368  

02-29-2012

Mahsur kalan öğrenciler kurtarıldı

Bartın'da sinema etkinliğinden dönerken kardan kapanan yolda mahsur kalan 107 yatılı ilköğretim okulu öğrencisi yaklaşık 2 saatlik çalışmayla kurtarıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Arıt beldesindeki Şehit Necdet Orhan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu yönetimi 107 öğrenciyi ''Fetih 1453'' filmini izlemeleri için kent merkezindeki sinemaya götürdü.

Filmin ardından 4 servis minibüsüyle yola çıkarılan öğrenciler, Kayadibi Kavlak köyü Çöme Boğazı mevkisinde kar yağışı nedeniyle kapanan yolda mahsur kaldı. Okul yöneticilerin durumu bildirdiği İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Vali İsa Küçük'e haber verdi. Vali Küçük'ün talimatıyla İl Özel İdare Müdürlüğü ile Karayolları Şube Şefliği ekipleri bölgeye yönlendirildi.

Ekiplerin yaptığı çalışma sonucu güzergahta yaklaşık iki saat mahsur kalan 2 servis aracı kurtarılırken, minibüslerden 2'si bulunduğu rampada ilerleyemedi. Bunun üzerine 2 araçtaki 27 öğrenci, servislerinden inerek yaklaşık 1 kilometrelik rampayı yürüdü. Öğrenciler kendilerini yolun düzleştiği güzergahta bekleyen okul minibüsü ve jandarmaya ait pikapla yatakhanelerine götürüldü.

Mahsur kalan öğrenciler kurtarıldı Yorumları