Umre'ye gideceklere maketli eğitim   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 03-24-2011 (19:56)   Son Mesaj: 03-24-2011 (19:56)    Cevap: 0    Gösterim: 456  

03-24-2011

Umre'ye gideceklere maketli eğitim

Umre'ye gideceklere maketli eğitim

Nevşehir'de Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Organizasyonu ile umre ibadetini yapmak üzere kutsal topraklara gidecek adaylara yönelik seminer düzenlendi.

Nevşehir'de Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Organizasyonu ile umre ibadetini yapmak üzere kutsal topraklara gidecek adaylara yönelik seminer düzenlendi.

Merkez Ali Bey Camii'nde düzenlenen seminere, Nevşehir merkez ve ilçelerinden 388 kişi katıldı.
    Otel 3.tip, ekonomik tip 14 günlük (kısa süreli), normal tip ve ekonomik 26 günlük (uzun süreli) olarak 3. turda umreye gidecek vatandaşlara, Kâbe maketi kullanılarak detaylı bilgiler verildi.

İl Müftü Yardımcısı Ali Gülden tarafından verilen eğitimde, adaylara ilk olarak nasıl ihrama gireceği gösterildi. Daha sonra maket etrafında din görevlileri ile birlikte adaylara tavaf ibadetinin yapılış şekli uygulamalı olarak gösterildi.

Safa ile Merve, şeytan taşlama, ziyaret yerleri gibi umrenin gereklerini anlatan Müftü Yardımcısı Ali Gülden, adayların merak ettiği soruları da cevaplandırdı.

Amaçlarının, umre adaylarının üzerindeki, "Ben oraya gidince neler yapmam gerekiyor, yanlış yapar mıyım?" korkusunu atmak olduğunu vurgulayan Gülden, adayların kutsal topraklarda dini vecibelerini yerine getirirken zorlanmamaları için böyle eğitimler düzenlediklerini ve çok faydalı olduğunu söyledi.

Umre adayları ise "Kutsal yolculuğa gideceğimiz için çok mutluyuz ve heyecanlıyız. Bu günü önemle bekliyoruz, çok sevinçliyiz." diye konuştu.

Umre'ye gideceklere maketli eğitim Yorumları