AK Parti Sakaraya temayül yoklama sonuçları   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 03-20-2011 (20:37)   Son Mesaj: 03-20-2011 (20:37)    Cevap: 0    Gösterim: 615  

03-20-2011

AK Parti Sakaraya temayül yoklama sonuçları

AK Parti Sakaraya temayül yoklama sonuçları

AK Parti Sakarya İl Teşkilatı'nda gerçekleştirilen temayül yoklaması sonucunda, 50 milletvekili aday adayı arasından delegelerin tercih isimler belirlendi.

Atatürk Spor Salonu'nda, saat 10.00'da 16 sandıkta başlayan oy verme işlemi, saat 16.00'da sona erdi. Yaklaşık 2 bin 500 üyenin oy verdiği yoklamanın sayım işlemi 2,5 saat sürdü. Sayım işleminin sonuçlarını AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni açıkladı.
    7 milletvekiline sahip olan Sakarya'da, milletvekili aday adaylarının isimleri ve aldıkları oy sayıları şöyle:

''Ali İhsan Yavuz (AK Parti eski İl Başkan Yardımcısı) 1300, Ekrem Yüce (ÇAYKUR eski Genel Müdürü) 1074, Akgün Altuğ (Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası eski Yönetim Kurulu Başkanı) 833, Şengül Morgül (AK Parti eski İl Kadın Kolları Başkanı) 564, Ayşenur İslam (Akademisyen) 549, Ziya Cevherli (Adapazarı eski İlçe Milli Eğitim Müdürü) 545, Tuncay Karartı (Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi) 530 oy.''

AA

AK Parti Sakaraya temayül yoklama sonuçları Yorumları