Bahçeli, gençliğe ilgisizlikten yakındı   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 03-20-2011 (00:36)   Son Mesaj: 03-20-2011 (00:36)    Cevap: 0    Gösterim: 619  

03-20-2011

Bahçeli, gençliğe ilgisizlikten yakındı

Bahçeli, gençliğe ilgisizlikten yakındı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Ne hazindir ki, geleceğimizi emanet ettiğimiz gençliğimize bugün hak ettikleri güzellikleri vermekten maalesef çok uzaklardayız'' dedi.

Partisinin Bursa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ''İlk Oyum MHP'ye'' adlı toplantıya katılan Bahçeli, burada yaptığı konuşmada, gençliğin bir milletin hayali, umudu, beklentisi ve teminatı olduğunu belirterek, ''bu nedenle gençliğin beden ve zihin açısından sağlıklı ve sağlam olmasının önemli ve hayati olduğunu'' kaydetti.
    Bahçeli, ''Ne hazindir ki geleceğimizi emanet ettiğimiz gençliğimize bugün hak ettikleri güzellikleri vermekten maalesef çok uzaklardayız. Gençlik, en genel anlamıyla yeni fikirler, parlak düşünceler, gülen yüzler, neşeli simalar demektir'' diye konuştu. Gençliğe gösterilecek hoşgörü ve desteğin güçlü ve müreffeh Türkiye'nin inşasına için büyük katkılar sağlayacağını dile getiren Bahçeli, bu çerçevede herkese büyük görev düştüğünü belirtti.

Bahçeli, genç olmanın ''sorumsuzluk'' anlamına gelmediğini vurgulayarak şunları söyledi:

''Genç olmak, kural ve nizam tanımamak değildir. Çabuk para kazanmak adına terinin terk edilmesi hiç değildir. Elbette siz genç kardeşlerimizin eğlenmek, gezmek, imkanlar nispetinde isteklerini karşılamak en tabi hakkıdır. Ne var ki yaptığınız her işte, aldığınız her nefeste, gözünüzü açtığınız her günde dengeli, sistemli ve planlı olmayı da ihmal etmemeniz gerekmektedir. Bizim millet olarak heba edeceğimiz bir gencimiz dahi olmaz, olmayacaktır.''

Gençlerin özellikle kavgadan, öfkeden ve nefretten, etnik mezhep ayrımlarından uzak durarak, milletin geleceğine katkı koyacağını anlatan Bahçeli, şöyle devam etti:

''Milli ve yiğit yüreklerle iftihar ediyorum. Varlığınızla bize güç veriyorsunuz. Ancak son 8 yıla baktığınızda gençlerin sorunlarının çözümüne yönelik herhangi bir önlem seti ortaya çıkamamıştır. Sizler bunları yaşadınız. Gençliğimiz, işsizlik belasının ortasına düşmekten kurtulamadı. Ülkenin insani ve ekonomik kaynakları, toplumla işbirliği ve dayanışmadan uzak iş ve üretim ortamı gençlerimizi olumsuz etkilemektedir. Ülkemizde 15-24 yaş arasında genç nüfus 1,5 milyonu geçmiş bulunmaktadır. Pek çok ülkenin toplam nüfusundan daha fazladır. Ancak bu nüfusa sağlanan eğitimin, iş imkanının yeterli olmadığı açıktır.''

Bahçeli, Türkiye'nin acil çözüm bekleyen birikmiş sorunlarının yanı sıra Türk gençliğinin sorunlarını çözmek için her yolu deneyeceklerini ve her türlü fedakarlığı yapacaklarını ifade ederek, salondaki gençlere şu tavsiyelerde bulundu:

''Sevgili genç kardeşlerim, sizlerin sorunu bizim meselemizdir. İçinde bulunduğunuz hangi problem varsa bunu çözmek bizim boynumuzun borcudur. Eğitimden iş hayatına, sosyal hayattan siyasete kadar her alanda sizlerin vazgeçilmez bir öneminiz vardır. Gençlere çok önem veren birisi olarak önce çok çalışmanızı tavsiye ediyorum. Birbirinizi sevmenizi, sabırlı olmanızı, şiddet ve kavgadan muhakkak uzak durmanızı istiyorum. Türkiye'nin kötü gidişatına mutlaka 'dur' diyecek iradeyi göstermenizi ve birliktelikten ödün vermemenizi istiyorum.''

AA

Bahçeli, gençliğe ilgisizlikten yakındı Yorumları