İstanye DH Başhekimi 11. kez görevden alındı   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 03-18-2011 (20:58)   Son Mesaj: 03-18-2011 (20:58)    Cevap: 0    Gösterim: 680  

03-18-2011

İstanye DH Başhekimi 11. kez görevden alındı

İstanye DH Başhekimi 11. kez görevden alındı

İstinye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Cengiz Tamer, 11. kez görevden alındı.

AA muhabirine açıklama yapan Tamer, hastanedeki makamında eşyalarını topladığını belirterek, ''Görevden ayrılık yazısı az önce tarafıma tebliğ edildi. 11. kez görevimden alınmış bulunuyorum. Yazıda, görevden neden alındığımla ilgili herhangi bir gerekçe gösterilmemiş. Sadece 'görülen lüzum üzerine' diye yazıyor. Gerekli, makul bir açıklama yapılmadı. Tabii ki her Türk vatandaşı gibi kanuni haklarımı tekrar kullanmayı düşünüyorum'' şeklinde konuştu.
    Kararın ideolojik olduğunu savunan Tamer, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Farklı gerekçelerle bundan önce 10 kez görevden alındım. Hepsinde mahkeme kararıyla tekrar görevime döndüm. Kararın gerekçesi bana göre siyasi. Ağustos ayında trafik polisinin yolda bir aracı durdurup, sürücüye kar zinciri sorması gibi makul olmayan, komik gerekçeler.''

Görevden alınan Başhekim Cengiz Tamer'in yerine hastanenin Ortopedi servisinden Dr. Mehmet Demirkaya'nın getirildiği bildirildi.

AA

İstanye DH Başhekimi 11. kez görevden alındı Yorumları