Çanakkale Zaferi maketlerle anlatıldı   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 03-18-2011 (17:56)   Son Mesaj: 03-18-2011 (17:56)    Cevap: 0    Gösterim: 660  

03-18-2011

Çanakkale Zaferi maketlerle anlatıldı

Çanakkale Zaferi maketlerle anlatıldı

Özel Samanyolu Ülkü Ulusoy İlköğretim Okulu öncülüğünde, ‘Çanakkale Savaşı ve Zaferi' konulu maket yarışmasının 4.'sü gerçekleştirildi.

Ankara genelinden yüzlerce öğrencinin katıldığı maket projesiyle öğrenciler, Çanakkale Zaferi destanını maketlere yansıttı.
    Minyatür öğelerin kullanıldığı sergide, öğrencilerin yaptığı maketler büyük ilgi gördü. Türk askerinin mücadelesini anlatan eserlerde, Çanakkale'nin destansı anıları maketlerle anlatıldı. Sergi, Sincan Lale Meydanı'nda 3 Nisan'a kadar gezilebilecek.

Serginin açılışına Sincan Kaymakamı Ufuk Seçilmiş, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Özlü ve çok sayıda kişi katıldı.

Özel Samanyolu Ülkü Ulusoy İlköğretim Okul Müdürü Mustafa Yıldırım, protokole maketler hakkında bilgi verdi. Serginin açılışının ardından Harikalar Diyarı Sincan Aile Yaşam Merkezi'nde gerçekleşen ödül töreninde dereceye girenler açıklandı.

Çanakkale Zaferi maketlerle anlatıldı Yorumları