MHP'den milletvekili aday adayı olanlar   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 03-18-2011 (14:38)   Son Mesaj: 03-18-2011 (14:38)    Cevap: 0    Gösterim: 1190  

03-18-2011

MHP'den milletvekili aday adayı olanlar

MHP'den milletvekili aday adayı olanlar

MHP'ye milletvekili aday adaylarının başvuruları devam ediyor. Dün başvuru yapanlar arasında 2 Alevi dedesi, Balyoz tutuklusu Engin Alan Paşa ve bazı sürpriz isimler vardı. MHP'den kim, nerede aday adayı oldu?

MHP'ye 4. günü başvurularında sabah erken saatlerinden itibaren aday adayları partiye gelmeye başladı. Dün milletvekili aday adayı olabilmek için 2 Alevi dedesi başvuruda bulundu.
    Eski bakan Hüsnü Yusuf Gökalp, Yeniçağ gazetesi yazarı Prof. Dr. Özcan Yeniçeri,Esat Kıratlıoğlu"nun oğlu Ahmet Esat Kıratlıoğlu sürpriz adaylardan bazıları...

Dün kaydını yaptıranlar arasında Balyoz Davası"nın tutuklu sanığı Engin Alan da vardı. Kendisiyle birlikte Alan"ın da başvurusunu yapan Deniz Bölükbaşı "MHP inşallah tek başına iktidara gelecektir" dedi.

Alevilik geleneğinde dedelik unvanına sahip Timurcan Ulusoy ve Zeki Öztürk milletvekili olabilmek için MHP"ye aday adaylığı başvurusu yaptı. Aday adaylığı başvurularında kadın sayısı da giderek artmaya başladı.

MHP"ye başvuranlar:

Sivas: Hüsnü Yusuf Gökalp: MHP Milletvekili, Tarım eski Bakanı

Ankara-Ahmet Esat Kıratlıoğlu: Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Esat Kıratlıoğlu"nun oğlu

Konya- Faruk Bal: MHP Konya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı

İstanbul ya da Erzurum- Yılma Durak

Balıkesir- Ahmet Duran Bulut: MHP Balıkesir Milletvekili

Ankara- Prof. Dr. Özcan Yeniçeri: YENİÇAĞ yazarı

Ankara-Ömer Demirel: MHP Ankara eski İl Başkanı

İstanbul: Ümit Şafak: MHP Genel Muhasibi

İstanbul İhsan Barutçu: İstanbul eski İl Başkanı

Tekirdağ- Kani Alp: Maden mühendisi

Kayseri- Metin Soylu: İnşaat mühendisi ve serbest müteahhit

Muğla/ Manisa- Doğan Demiröz: Turizmci

Ankara 1. Bölge- Çağrı Can: İktisatçı

Kahramanmaraş- Hüseyin Cahit Gökçen: Türk Patent Enstitüsü"nde çalışıyor

Adıyaman- Emin Acar : İş adamı

Manisa- Ali Turan Türkdoğru : Avukat, İstanbul Ülkü Ocakları Kurucu Başkanı

Mersin- Ali Rıza Bozkurt : Veteriner hekim, sendikacı, 23. dönem aday adayı

Samsun- Adnan Adıyaman: Emekli astsubay, malul gazi

Samsun- Hasan Çukuroğlu : İnşaat ve dekorasyon işi ile meşgul

Çanakkale- Rıdvan Us: Ekonomist, 3 dönem il başkanlığı yaptı. 2009 yerel seçimleri belediye başkan adayı

Samsun- Yücel Şahin: Emekli eğitimci- İş adamı

Konya- Sabit Çevik: Konya Ereğli Fatih Camii İmamı

Eskişehir- Hayri Önde : İl Başkanı

İstanbul -Pınar Ergenekon : MYK Üyesi

Sivas- Ebubekir Akın : Müteahhit, Sivas MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi

Çorum- Vahit Kayırıcı, 21. Dönem milletvekili

Eskişehir- Ahmet Bal: Avukat. 7 yıl MHP İl başkanlığı yaptı. MYK üyesi

Eskişehir- Cemal Dedebağı: Emekli öğretmen. 2 dönem Nasreddin Hoca İlçesi Belediye Başkanlığı ve il başkan yardımcılığı yaptı.

Kahramanmaraş- Günay Kodoz: Avukat ve öğretmen. MHP AR-GE görevlisi.

Balıkesir- Serdar Aydın: Avukat

Muş- Gıyasettin Yıldırım: Telekomünikasyon ve inşaat şirketi sahibi. 1985 İstanbul Sarıyer ilçe başkanı

Düzce- Aydın Koç: Eğitim müfettişi

Düzce- Ömer Küçük: Ticaretle uğraşıyor. 2009 yerel seçimlerinde Düzce Belediye Başkan Adayıydı.

Konya- Ali Sami İyioğlu: İşveren emeklisi

İstanbul- Yrd. Doç. Dr. Namık Kemal Kurt : Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Bölümü Anabilim Dalı Başkanı

İstanbul 3. Bölge- Timurcan Ulusoy : MHP MYK üyesi. Hacıbektaş Veli Dergahı Vakfı Genel Başkanı ve Cem Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi.

Niğde- Mahide Yaramış : MHP İl Kadın Kolları Başkanı. Türk Eğitim-Sen yönetim kurulu üyesi.

İstanbul 3. Bölge- Saliha Bulut: Müteahhit

Tokat- Zeki Öztürk : İş adamı, İstanbul Esenyurt İlçe başkan yardımcısı. Alevi dedesi.

Trabzon- Rahmi Coşkun: PTT Genel Müdürlüğü daire başkanlığından istifa etti. 2007 milletvekili aday adayı. Evli ve üç çocuk sahibi.

Ankara-Muhittin Çolak: MHP eski Genel Başkan Yardımcısı

Sakarya- Münir Kutluata: MHP Sakarya Milletvekili

Mersin- Kadir Ural: MHP Mersin Milletvekili

Düzce- İsa Yıldırım: İnşaat mühendisi. Akçakoca İlçe başkanlığı ve il sekreterliği yaptı.

Engin Alan Paşa da adaylık başvurusunu yaptı

Engin Alan aday adayı

MHP"ye milletvekili aday adaylığı başvuruları devam ediyor. Dün kaydını yaptıranlar arasında Balyoz Davası"nın tutuklu sanığı Engin Alan da vardı. Alan"ın başvurusunu Deniz Bölükbaşı verdi.

MHP"ye ada adaylığı için müracat edenlerin sayısı giderek artıyor. Terörle mücadelede büyük katkılarda bulunan emekli paşa Engin Alan da aday oldu. Alan adına başvuruyu MHP Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı yaptı. Bölükbaşı ayrıca kendi aday adaylığı için de başvuru formunu doldurdu. Bölükbaşı burada yaptığı açıklamada, "Ben bugün iki başvuru birden yaptım. Engin Alan paşanın aday adaylığı başvurusu ve kendi aday adaylığım. Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en hayati genel seçimine girmektedir. MHP inşallah üç aydan kısa bir süre sonra tek başına iktidara gelecektir" dedi.

YENİÇAĞ GAZETESİ

MHP'den milletvekili aday adayı olanlar Yorumları