Akit, Baykal-İklim konuşmasını yayınladı   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 03-18-2011 (09:36)   Son Mesaj: 03-18-2011 (09:36)    Cevap: 0    Gösterim: 633  

03-18-2011

Akit, Baykal-İklim konuşmasını yayınladı

Akit, Baykal-İklim konuşmasını yayınladı

Yeni Akit Gazetesi, Odatv yazarı İklim Bayraktar ile Deniz Baykal arasında geçtiği iddia edilen telefon kayıtlarını yayınladı. Şok edici diyalogların yer aldığı haber gündemi sarsacak boyutta. İşte Akit'in haberi:

Yeni Akit gazetesi, "Baykal beni taciz etti" iddiasında bulunan Odatv yazarı İklim Bayraktar ile Baykal arasında geçtiği ileri sürülen telefon görüşmelerinin kayıtlarını yayınladı.

Murat Alan imzalı haberde, Baykal'ın telefonda İklim Bayraktar'a, "Merhaba İklim, Oda TV"den misin, gözlerimi ayıramadığım bayan gazeteci mi yani. (...) Güzel İklim nasılsın, bana gelsen bir görüşsek birlikte havuza girsek. Senden bugün telefon bekliyorum, ev numaram xxx bu hat temiz buradan arayabilirsin, gel havuza gireriz yüzeriz birlikte" dediği öne sürülüyor.

İşte Yeni Akit gazetesinda yayınlanan o haber:

Kaset skandalı sonrası istifa eden CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal"ın İklim Bayraktar"ı cep telefonundan defalarca aradığı, Bayraktar"ın Baykal"dan gelen çağrıların bir kısmına hiç cevap vermediği, cevap verdiği çağrılarda ise ikili arasında taciz dolu diyaloglar geçtiği ortaya çıktı.
    İklim Bayraktar"ın ortaya çıkması durumunda Deniz Baykal"ın insan yüzüne çıkamayacağını öne sürdüğü dinleme kayıtlarına Akit ulaştı. Kaset skandalı sonrası istifa eden CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal"ın Bayraktar"ı cep telefonundan defalarca aradığı, Bayraktar"ın ise Baykal"dan gelen çağrıların bir kısmına hiç cevap vermediği, cevap verdiği çağrılarda ise ikili arasında tacizle dolu konuşmalar geçtiği ortaya çıktı. CHP içerisinde Deniz Baykal"ı devirmek isteyen ekibin bu durumu kendi lehlerine kullanacaklarını haber alan Deniz Baykal"ın Bayraktar"ı aramaktan vazgeçtiği, "CHP"ye büyük bir komplo kurulmak isteniyor" şeklinde açıklama yapmaya başladığı belirtiliyor. "Taciz-tuzak" olayının CHP"li Muharrem İnce"nin Odatv muhabirinin kapısına dayanmasından bir hafta kadar önce yaşandığı iddia ediliyor.

"GÖZÜMÜ AYIRAMADIĞIM BAYAN GAZETECİM"

İklim Bayraktar"ın mahkeme kararıyla dinlenen telefonunu arayan Deniz Baykal, Bayraktar"ı şok edecek tekliflerde bulunuyor. Deniz Baykal"ın CHP Genel Merkezi"nde görüştüğü İklim Bayraktar"a telefonda "Merhaba İklim, Oda TV"den misin, gözlerimi ayıramadığım bayan gazeteci mi yani" dediği belirtiliyor.

İklim Bayraktar"ın soruşturma kapsamında dinlenen telefonunu arayan Deniz Baykal"ın "Güzel İklim nasılsın, bana gelsen bir görüşsek birlikte havuza girsek. Senden bugün telefon bekliyorum, ev numaram xxx bu hat temiz buradan arayabilirsin, gel havuza gireriz yüzeriz birlikte" dediği, Bayraktar"ın ise açık tacizi önce geçiştirmeye çalıştığı ancak, tacizin artması üzerine "Siz aklınızı yitirmişsiniz. Böyle bir şey olamaz" dediği kayıtlara geçti.

İklim Bayraktar"ın olumsuz tepki vermesine rağmen Baykal"ın "Gözlerine ve güzelliğine kapıldığım gazeteci. İklimcim canım benim. Bizim eve geçelim. Seninle yüzelim, güzel yemeğimizi yiyelim..." dediği ifade ediliyor. Bu görüşme sonrası harekete geçen Odatv muhabirinin Kemal Kılıçdaroğlu"na durumu kelime kelime anlattığı, Kılıçdaroğlu"nun ise rezalete duyarsız kaldığı vurgulanıyor.

BAYRAKTAR, BAYKAL İÇİN "İNSAN İÇİNE ÇIKAMAZ" DEMİŞTİ

İklim Bayraktar, Savcı Zekeriya Öz"e verdiği ifadesinde de eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal"ın CHP Genel Merkezi"ndeki odasında 45 dakika boyunca kendisini elle ve sözle taciz ettiğini, taciz iddialarını başta Gürsel Tekin ile Kemal Kılıçdaroğlu"na anlattığını, Kılıçdaroğlu"nun ise kendisine "kaydet getir" dediğini iddia etmişti. İddiaların medyada yer alması üzerine ise Deniz Baykal, taciz iddialarını reddetmiş, hatta İklim Bayraktar"ın kendisini taciz ettiğini savunmuştu. Baykal"ın karşı taciz iddiası üzerine bir televizyon programına katılan İklim Bayraktar, "Ses kayıtları ortaya çıkarsa Baykal insan içine çıkamaz" şeklinde açıklamalar yapmıştı.

BAYKAL"IN AVUKATI KONUŞMADI

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın avukatı Muzaffer Yılmaz, iddia edilen telefon görüşmeleri ile ilgili sorularımızı cevaplamaktan kaçındı. Yılmaz, ofisine not bırakmamıza ve haber çalışması hakkında bilgi vermemize rağmen geri dönüş yapmadı.

SONER YALÇIN DA HABERDAR!..

İklim Bayraktar; Deniz Baykal"la yaptığı telefon görüşmesinin ardından Soner Yalçın ile yaptığı telefon görüşmesinde de taciz iddiasını bütün detaylarıyla anlatmıştı. Bayraktar ile Soner Yalçın arasında geçen taciz iddiası diyaloğu şöyle:

S.Y.: Şu nedir bu olay? Olayı anlat bakalım bana.

İ.B.: Aman yani ne olursunuz ya, yani neyini anlatayım? Utanç verici bi durum.

S.Y.: Ne yapıyor peki? Eliyle meliyle mi bir şey yapıyor yani? Adi, kafayı mı yemiş bu ya...

İ.B.: Evet, elle ağızla... Zor attım bak. Şimdi size bir şey diyeyim mi bu görüşme, bu görüşme yani başka bi yerde olsaydı ben kıyameti koparırdım ama Meclis"te ve odasındaydım. Güvenlikle beni dışarı attırsa rezillik. Der ki bana tacizde bulundu. Ya ben bak hayatımda yani böyle şeyler yaşanır Soner bey çok yaşadım. Ben çok işsiz kaldım. Hani güzelliğim benim işimin önüne hep geçti ama şu vardır...

Aleni yaptı ki ben dondum kaldım, dedim bak tek şunu diyebildim kafanız güzel mi dedim sizin ya adama inanabiliyor musun kafan güzel mi senin dedim ya bunu diyebildim ve hâlâ diyor ki hayır sen diyor sen diyor çok fevrisin şu an böyle düşünme diyor.

Yeni Akit

Akit, Baykal-İklim konuşmasını yayınladı Yorumları