Eski sendikacı Hasan Dinçer, AK Parti adayı   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 03-14-2011 (21:34)   Son Mesaj: 03-14-2011 (21:34)    Cevap: 0    Gösterim: 570  

03-14-2011

Eski sendikacı Hasan Dinçer, AK Parti adayı

Eski sendikacı Hasan Dinçer, AK Parti adayı

Mersin AK Parti Mersin eski Sağlık Sen Şube Başkanı Dr. Hasan Dinçer, 12 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde milletvekilliği için aday adayı oldu.

Abdullah Biçer'in haberi

AK Parti Mersin İl Başkanlığı'na aday adaylığı müracaatını yaptıktan sonra Milletvekilliğinin hizmet, sadakat ve sorumluluk makamı olduğunu vurgulayan Fatih Kısa, şöyle devam etti;

"Milletin gerçek vekili olabilmek büyük bir manevi emanettir. Çıktığım bu yolun, bir hizmet yarışı anlamına geldiği bilinci ile çalışacağımı belirtmek isterim. Ankara'ya tekrar Mersin'e dönmek, Mersin'de başı dik ve halkına hizmet etmiş bir milletvekilinin neşesi ve onuruyla yaşamak için gitmek istiyorum dedi.

Dr.Hasan Dinçer"in öz geçmişi ise şöyle;
    Eğitim Bilgileri
    1992 -; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi
    1984 -; Kayseri İmam Hatip Lisesi
    1980 -; Kayseri Develi İmam hatip Ortaokulu
    1977 -; Mersin Silifke Kocaoluk Köyü İlkokulu

Özgeçmiş
    1966 da Silifke"nin Kocaoluk Köyünde doğdu.
    İlkokulu Silifke"nin Kocaoluk Köyünde, Ortaokulu Kayseri Develi İmam Hatip Lisesinde, Lise"yi Kayseri İmam Hatip Lisesinde bitirdi. 1992 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden Tıp Doktoru olarak mezun oldu.
    1992-2005 yılları arasında Karabük ili Eflani İlçesinde Doktorluk ve Sağlık Grup Başkanı olarak idarecilik yaptı.
    2006-2008; Mersin Verem Savaş Dispanseri Başhekimliği ve Mersin Verem Savaş İl Koordinatörlüğünü yürüttü.
    2008-2010; Mersin İli Toroslar İlçesi kurucu Sağlık Grup Başkanlığı görevini yaptı.
    2010-2011; Mersin İli Toroslar İlçesi Çağdaşkent Aile Sağlığı Merkezinde Aile Hekimi olarak görev yaptı.

Sivil Toplum Örgütü Çalışmalarına ortaokul ve lise yıllarında MGV"de başladı. Üniversite yıllarında MGV"nin fakülte öğrenci temsilciliğini yaptı. Memur-Sen"e bağlı Sağlık-Sen Mersin Şube başkanlığı ve şube yönetim kurulu üyeliği, Mersin Sivil toplum ve gönüllü kuruluşlar platformu yönetim kurulu üyeliği, mersin ilim yayma cemiyeti yönetim kurulu üyeliği gibi sivil toplum örgütlerinde halen aktif olarak çalışmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Hasan Dinçer, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Eski sendikacı Hasan Dinçer, AK Parti adayı Yorumları