Kılıçdaroğlu'dan Japon halkına geçmiş olsun mesajı   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 03-11-2011 (18:36)   Son Mesaj: 03-11-2011 (18:36)    Cevap: 0    Gösterim: 624  

03-11-2011

Kılıçdaroğlu'dan Japon halkına geçmiş olsun mesajı

Kılıçdaroğlu'dan Japon halkına geçmiş olsun mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Japonya Büyükelçisi Nobuaki Tanaka'ya mektup göndererek Japon halkına ''geçmiş olsun'' dileklerini ilettiği bildirildi.

CHP'den yapılan yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun Japonya Büyükelçisi Tanaka'ya mektup gönderdiği belirtildi.
    Kılıçdaroğlu'nun, gönderdiği mektup şöyle:

''Sayın Büyükelçi, Japonya'da bu sabah meydana gelen şiddetli deprem ve onu izleyen tsunami felaketi dolayısıyla CHP adına şahsınızda dost Japon halkına içten geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu afette hayatını kaybedenlerin kederli ailelerine ve Japon ulusuna başsağlığı diliyorum. Bir deprem kuşağı üzerinde yer alan Türkiye de geçmişte büyük deprem felaketlerine uğramış olduğundan, Japon halkının bugün yaşamakta olduğu acıyı çok derinden hissedebiliyorum.

Örgütlü toplumu, ileri teknolojisi ve güçlü ekonomisiyle Japonya'nın yaralarını en kısa zamanda saracağı inancıyla Japon halkıyla dayanışmamızı bir kez daha vurguluyorum.''

Kılıçdaroğlu'dan Japon halkına geçmiş olsun mesajı Yorumları