İHH Japonya’ya ekiplerini gönderdi   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 03-11-2011 (13:56)   Son Mesaj: 03-11-2011 (13:56)    Cevap: 0    Gösterim: 565  

03-11-2011

İHH Japonya’ya ekiplerini gönderdi

İHH Japonya’ya ekiplerini gönderdi

Japonya'nın kuzeyinde yaşanan 8.9 büyüklüğündeki depremden sonra Türkiye’deki yardım kuruluşları harekete geçti.

İHH İnsani Yardım Vakfı 4 kişiden oluşan ekibini Japonya"ya gönderdi. Ekipler deprem bölgelerine giderek acil yardım çalışmalarına başlayacaklar.

Japonya'da 8.9 büyüklüğündeki deprem meydana geldi. Deprem insanlık tarihinin en büyük beşinci depremi olarak tarihe geçti. Depremden sonra 55 ülkede alarm verildi. Japonya"da ise bilânçonun her geçen saat ağırlaşmasından endişe ediliyor.
    Depremden sonra Türkiye"deki yardım kuruluşları da harekete geçti. İHH İnsani Yardım Vakfı, 4 kişiden oluşan ekibini Japonya"ya gönderdi. Ekipler deprem bölgelerine giderek acil yardım çalışmalarına başlayacaklar.
    İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Vekili Yaşar Kutluay, Japonya halkı için acil yardım çalışması başlattıklarını, isteyen hayırseverlerin bağış yapabileceğini belirtti.

İHH Japonya’ya ekiplerini gönderdi Yorumları