Çölaşan: 8 Mart Kadınlar Günü'ymüş   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 03-06-2011 (15:54)   Son Mesaj: 03-06-2011 (15:54)    Cevap: 0    Gösterim: 508  

03-06-2011

Çölaşan: 8 Mart Kadınlar Günü'ymüş

Çölaşan: 8 Mart Kadınlar Günü'ymüş

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, ''8 Mart Kadınlar Günü'ymüş. Müş'ün altını çiziyorum. Çünkü kadınları sadece belli günlerde anmak, ondan sonra karanlığa gömmek, son dönemin görüşleri'' dedi.

Eğitim İş İstanbul 1 No'lu Şubesi ve temsilciliklerinin Yeni Galata Köprüsü'ndeki kahvaltısına katılan Çölaşan, burada yaptığı konuşmada, Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyet'i kurarken kadınlara, hiçbir ülkede olmayan hakları verdiğini anımsattı.
    Bu hakların günümüzde kadınların elinden alındığını savunan Çölaşan, '' 8 Mart Kadınlar Günü'ymüş. Müş'ün altını çiziyorum. Çünkü kadınları sadece belli günlerde anmak, ondan sonra karanlığa gömmek, son dönemin görüşleri. Tüm Türk analarının, çalışan kesimin haklarının bilincinde olacakları, haklarını savunacakları günlerin gelmesini diliyorum'' diye konuştu.

Eğitim İş İstanbul 1 No'lu Şube Başkanı Erkan Aksoy da AK Parti hükümetinin 8 yıllık iktidarı süresince en büyük zararı Türk eğitimine verdiğini iddia etti.

Kahvaltı programı, Aksoy'un Tansel Çölaşan'a bir plaket vermesinin ardından sona erdi.

Çölaşan: 8 Mart Kadınlar Günü'ymüş Yorumları