Topçu: Adaletin kestiği parmak acımaz   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 03-04-2011 (15:57)   Son Mesaj: 03-04-2011 (15:57)    Cevap: 0    Gösterim: 529  

03-04-2011

Topçu: Adaletin kestiği parmak acımaz

Topçu: Adaletin kestiği parmak acımaz

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Muhsin Yazıcıoğlu'nun 5 kişiyle birlikte yaşamını yitirdiği helikopter kazasıyla ilgili olarak ''Olay hukuka intikal etmiş, adalet kestiği zaman kimsenin parmağı acımaz'' dedi.

Topçu, açılış ve ziyaretler için geldiği Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
    Bir gazetecinin ''Yazıcıoğlu'nun yaşamını yitirdiği helikopter kazasıyla ilgili Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan fezleke ile olayın sabotaj olduğu iddialarını nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusu üzerine Topçu, şunları kaydetti:

''Bu meseleyle ilgili devletin aklı 'kaza' diyor, size sorsam 'sabotaj' dersiniz. Devletin, bürokrasinin ve siyasetin aklı mı doğru, milletin vicdanındaki şüpheler mi doğru? Bir parti genel başkanının sorumluluğuyla hareket ediyorum. Bundan sonraki süreç hukukundur. Ben de aileyle birlikte savcılığa giderek Kahramanmaraş'ta süreci başlattım. Savcılık da iddialarımıza katıldı. Şimdi de 13 klasörle konu ilgili yerlere gitti. Olayla ilgili kamuoyunda tuhaf tuhaf haberler yapılıyor, '7 kişi' diye. Ayıptır, bunlar doğru şeyler değil. basınımızı hiç olmazsa bu noktada gerçekten millet için görev yapmaya davet ediyorum. Meslektaşlarınız var, insaf edin, sulandırmayın. NTV'de çalışan kardeşim Mustafa bu işin peşin suçlusu değil.''

''Olay hukuka intikal etmiş, adalet kestiği zaman kimsenin parmağı acımaz'' diyen Topçu, şöyle konuştu:

''Bizim ve arkadaşlarımızın yaptığı da budur. Yoksa birilerinin istediği gibi çıkardım iktidara, bu memlekette seçimler yapılmazdı. Birileri bunu istedi. İçten ve dıştan istediler. Benim basından, devletin yöneticilerinden ricam herkesin sorumluluğunun gereğini yapmasıdır. Muhsin Yazıcıoğlu'nun arkadaşları ve ailesi yaptı mı, yaptı. Biz hep hukuk içinde kaldık, devleti de milleti de sokakta karşı karşıya getirmedik. Başka kim sorumlu davranacak? Basın da bu noktada başlık atmayacak. 'Fezlekeye bak' ne diyorsun sen? Güya Mustafa'yı savunuyor ama Mustafa'yı o gazetenin başlığı hedef gösteriyor. Mahkemede olan hadiseyle alakalı ilgililerin hedef gösterilmesi doğru değil.''

Topçu, Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının kaç saatte hayatlarını kaybettiklerini bildiğini ifade ederek, ''Burada aynı zamanda sistemi sorguluyoruz. Bu helikopterler tabut gibi uçuyor, kim binse başına aynı şey gelmesi mümkün. Onun için herkes sorumludur, herkes sorumlu olursa burada hukukumuzu kurtarırız. Bundan millet de devlet de kazanır. Biz çürümüş bir sistemi sorguluyoruz'' diye konuştu.

Topçu: Adaletin kestiği parmak acımaz Yorumları