Dursun Çiçek, Erbakan'a ögüler dizdi!   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 03-01-2011 (08:36)   Son Mesaj: 03-01-2011 (08:36)    Cevap: 0    Gösterim: 457  

03-01-2011

Dursun Çiçek, Erbakan'a ögüler dizdi!

Dursun Çiçek, Erbakan'a ögüler dizdi!

AK Parti ve Gülen'e komplo belgesinin yanı sıra Balyoz davasından da tutuklu bulunan Kurmay Albay Dursun Çiçke, avukatı olan kızı aracılığıyla Erbakan'a taziye iletti, övgüler dizdi.

Sadece yakınlarıyla görüşmesine izin verilen tutuklu Albay Dursun Çiçek, Akşam gazetesinden Özlem Çelik'in sorularını avukat kızı İrem Çiçek aracılığıyla cevapladı. Üç soruya cevap veren Çiçek, veat eden eski Başbakanlarımızdan Necmettin Erbakan'a övgüler yağdırdı...

- Cezaevinin en zor yanı nedir?
    Eşim, kızım, oğlum ve yakınlarımla yaptığım açık görüşten sonra onlardan ayrılmak ve orada tek başıma kalmak.

- En çok neyi özlediniz?
    Özgürlüğü, ailemi, sevdiklerimi...

- Her duruşmaya tahliye olacağınız umuduyla mı çıkıyorsunuz?
    Daha önce 3 kez tahliye edilmeme rağmen hiçbir yasal delil dosyaya eklenmediği halde bir kez daha tutuklandım. Bu yapılanlar insanlara zulmetmekten başka bir şey değildir. Bu bir hukuk cinayetidir.
    'Eski Başbakanlarımızdan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'a Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum' diyerek konuşmaya başlayan Dursun Çiçek, Erbakan'ı şu sözlerle övdü:

ERBAKAN'A ÖVGÜ

'Yaptığı her şeyi onaylamasak dahi bu ülkenin insanına, askerine polisine sahip çıkması ve onları her türlü komplodan koruması, hukuk ve adalete saygılı olması, bazı davalarda başsavcılığa soyunmaması, milli duruşunu ve milli kalkınma azmini, Kıbrıs Barış Harekatı'nda rahmetli Ecevit ile birlikte gösterdiği onurlu ve şerefli politikalarının herkese örnek olmasını diliyorum.'
    Dursun Çiçek 'İrticayla Mücadele Eylem Planı' nedeniyle yargılandığı davanın ilk duruşmalarında 28 Şubat süreciyle ilgili olarak 'Bu senaryoyu yazanlar denizcileri hedefe koymuşlar' demiş ve 28 Şubat son

Dursun Çiçek, Erbakan'a ögüler dizdi! Yorumları