Minibüs eve girdi: 3 kişi ölümden döndü   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 02-28-2011 (12:06)   Son Mesaj: 02-28-2011 (12:06)    Cevap: 0    Gösterim: 437  

02-28-2011

Minibüs eve girdi: 3 kişi ölümden döndü

Minibüs eve girdi: 3 kişi ölümden döndü

İzmir'in Bornova ilçesinde, alkollü sürücünün kullandığı minibüs yoldan çıkarak bir apartmanın giriş katındaki evin duvarına çarptı.

Yıkılan duvarın önündeki koltukta oturan çocuk, çarpmanın şiddetiyle koltuktan fırlayıp yere düştü. Yaralanan minibüs sürücüsü araç içinde sıkıştı. Evde yaşayan 2'si çocuk 3 kişi, kazayı yara almadan atlattı.
    Kaza, Pınarbaşı semtinde saat 00.15 sıralarında meydana geldi. 7081 sokak numara 8'de bulunan apartmanın giriş katına, yoldan geçen Kemal T. (30) idaresindeki 45 UK 073 plakalı minibüs büyük bir gürültüyle çarptı. O sırada evde bulunan ve evde kiracı olarak oturan Gamze Üner (30) ve iki çocuğu, minibüsün çarptığı odada oturuyordu. Çarpmanın şiddetiyle odanın duvarı yıkıldı. Duvarın dibinde bulunan koltukta oturan Üner'in iki çocuğundan biri koltukla birlikte fırlayarak yere düştü. Kaza sırasında oluşan büyük gürültüyü deprem zanneden bina sakinleri gördükleri manzara karşısında şok geçirdi.

Polis ekipleri, sürücü Kemal T.'nin araç içinde sıkıştığını belirleyince olay yerine hemen itfaiye ekibi çağırdı. İtfaiyenin çalışması sonucu sıkıştığı yerden çıkarılan Kemal T., ambulansla Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Alkollu olduğu tespit edilen Kemal T.'nin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Olay sonrası büyük panik yaşayan ev sakini Gamze Üner, "Eşim gece çalıştığı için evde yok. Çocuğum tam camın önünde yatıyordu. Minibüs çarparak odaya girince çocuğumu fırlattı. Çocuğum duvara çarparak yere düştü. Komşular arabanın çarparak yıktığı duvardan evimize girerek çocuğumu kurtardılar. Ben ne olduğunu bile anlamadan şoka girdim. Evim harap içinde. Hiçbir eşyam kalmadı, eşyalarım kullanılamaz hale geldi. Biz burada kiracıyız. Eşim ve ben şeker hastasıyız, kiramızı bile doğru dürüst ödeyemiyoruz" diyerek gözyaşı döktü.

Minibüs eve girdi: 3 kişi ölümden döndü Yorumları