Askeri üste petrol kaçakçılığı iddiası   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 02-28-2011 (11:08)   Son Mesaj: 02-28-2011 (11:08)    Cevap: 0    Gösterim: 914  

02-28-2011

Askeri üste petrol kaçakçılığı iddiası

Askeri üste petrol kaçakçılığı iddiası

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Uçaksavar Er Eğitim Merkez Komutanlığı birliğine ait petrolün İstanbul Şile’deki taksicilere satıldığı ortaya çıktı. İddiaya göre, bir askerin ihbarıyla skandalı ortaya çıkardı.

Üsame Karakış'ın haberi
    Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Uçaksavar Er Eğitim Merkez Komutanlığı birliğine ait petrolün İstanbul Şile"deki taksicilere satıldığı ortaya çıktı. Skandal, Hava Savunma Onbaşı Ceyhun Ç."nin ihbarıyla ortaya çıktı.

Bir askerin ihbarıyla ortaya çıkan skandalın Hava Harp Akademisi Komutanı Korgeneral Korcan Polatsü"nün birliğe teftişe gelmesinin ardından örtbas edildiği iddia edildi.

Akit, Şile Hava Uçaksavar Er Eğitim Merkezi Komutanlığı"nda mazot kaçakçılığının yapıldığına dair ilginç belgelere ulaştı. Bir erin ihbarı üzerine başlatılan soruşturmada Hava Savunma Onbaşı Çağrı M. ile er Yavuz K."nın Şile"de taksicilere birliğin mazotunu sattığı iddia ediliyor. Haziran 2010"da meydana gelen olayla ilgili tutanak tutulmasına gidilmediği belirtiliyor.

İddiaya göre söz konusu skandalın suç vak"a kanaat raporu ile birlikte Hava Kuvvetleri Komutanlığı 15. Füze Üs Komutanlığı"na bildirildiği, ancak Korgeneral Korcan Polatsü"nün Şile"deki birliği teftiş etmesinin ardından evrakların geri alınarak olayın kapatıldığı ifade ediliyor.

ERLER BİRLİK MAZOTUNU TAKSİCİLERE SATIYOR

Şile Hava Uçaksavar Er Eğitim Merkezi"nde vatani görevini yaptıktan sonra tezkeresini alan Hava Savuma Onbaşı Ceyhun Ç., Hv. Svn. Üçvş Atilla P."ya yaptığı ihbarda birlik mazotunun Şile"deki taksicilere satıldığını söyledi.

Görevdeyken birçok defa askeri mazotun dışarıya satıldığını ifade eden Onbaşı Ceyhun Ç., Hv. Svn. Üçvş Atilla P."ya askeri birlikten mazot alan bir taksicinin ismini veriyor.

Taksicinin bilgilerini doğrulatan Atilla P., olayı üsteğmen Kaan A."ya haber veriyor. Daha sonra Uçaksavar Tabur Komutanı Hv. Svn Binbaşı Sezgin K."ya intikal eden olay derinleştirilerek olayda adı geçen taksici ile erlerin ifadesi alınarak ifade ve tutanaklar Merkez Komutanlığı"na gönderiliyor.

Hava Harp Akademisi Komutanı Korgeneral Korcan Polatsü"nün birliğe teftişe gelmesinin ardından soruşturma evraklarının 15. Füze Üs Komutanlığı"ndan geri istendiği belirtiliyor.

YENİ AKİT

Askeri üste petrol kaçakçılığı iddiası Yorumları