Polis pizza servisi yaptı, dolandırıcıyı yakaladı   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 02-27-2011 (11:07)   Son Mesaj: 02-27-2011 (11:07)    Cevap: 0    Gösterim: 532  

02-27-2011

Polis pizza servisi yaptı, dolandırıcıyı yakaladı

Polis pizza servisi yaptı, dolandırıcıyı yakaladı

Bursa’da, sipariş verdiği pizzaları getiren kuryeleri dolandırdığı iddia edilen zanlı, moto kurye kılığına giren polislerce yakalandı.

Merkez Nilüfer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren restoranları arayarak "200 liram var, para üstü göndermeyi unutmayın" diyerek sipariş veren bir kişi, belirtilen adrese siparişleri getiren kuryeleri para üstü alarak dolandırdı.
    Siparişi getiren kuryeye, "Paranın üstünü bana ver, sen hemen yukarıya çık, hanım yukarıda seni bekliyor. Eşim açlıktan ölmek üzere. Sana parayı o verecek. Ben içecek almaya gidiyorum." diyen zanlıyı yakalamak için polis geniş çaplı soruşturma başlattı.

Aynı yöntemle 4 ayrı işyerinin dolandırılması üzerine polis, işyeri görevlilerini uyardı. Aynı zanlı, dolandırıcılık olaylarına karşı uyarılan bir işyerini arayınca bu kez devreye polis girdi. Sipariş verirken "para üstünü getirin" diyen zanlının yakalanması için bu kez pizzaları moto kurye kılığına giren polis götürdü. Pizzacı kılığına giren ekipler, kendisini bekleyen şüpheliyi para üstünü alır almaz suç üstü yakaladı.

Dört ayrı suçtan kaydı olduğu belirlenen Mahmut S.G."in (32) yaklaşık 10 gün önce Ankara'dan Bursa'ya geldiği ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde cezaevinden çıktığı öğrenilen şüpheli, 5 ayrı dolandırıcılık suçundan adliyeye sevk edildi. Zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Polis pizza servisi yaptı, dolandırıcıyı yakaladı Yorumları