5 Kişinin öldüğü kazada tır şoförü tutuklandı   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 02-27-2011 (00:07)   Son Mesaj: 02-27-2011 (00:07)    Cevap: 0    Gösterim: 556  

02-27-2011

5 Kişinin öldüğü kazada tır şoförü tutuklandı

5 Kişinin öldüğü kazada tır şoförü tutuklandı

Tekirdağ-Malkara yolunda içinde çoğunluğu Yunan vatandaşların olan 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasındaki otobüsün şoförü, kazanın buzlanma nedeniyle olduğunu söyledi.

Sadettin Sekmen"in kullandığı 34 BK 1866 plakalı yolcu otobüs dün sabah 06.30 sıralarında Malkara-Tekirdağ yolunun 29"ncu kilometresinde buzlanma nedeniyleve direksiyon kontrolünü kaybemesi sonucu 8 metrelik şarampole uçtu. Kazada camdan fırlayan ve otobüsün altında kalan 38 yaşındaki Yaşar Demirel ile Yunanlı yolcular 42 yaşındaki Fofo Muakidıs, 45 yaşındaki Sofia Mariyadı, 41 yaşındaki Mınos Solakidıs ve 46 yaşındaki Arkadras Musidıs yaşamını yitirdi. Otobüste bulunan Katip Demir, Tuncer Güler, Maria Vasilus, Paraharatis Pevleti, Nate Basina isimli yolcular ise yaralandı.
    "UYUDUĞUM SÖYLENİYOR UYUMADIM BUZDA KAYDIK BENDE ANLAMADIM"

Kazayı yara almadan atlatan şoför Sadettin Sekmen, Malkara İlçe Jandarma Komutanlığı"ndaki ifadesinde , kazanın bir anda olduğunu söyleyerek, "Sınır kapısından geçtikten kısa bir süre sonra Tekirdağ-Malkara Ahievren Köyü yakınlarına geldik. Hava buz gibiydi, yollarda buzlanma vardı. Otobüste 12 yolcu vardı, otobüs boş olduğundan yolcular dağınık otuyordu. Kimileri koltuklarda uyuyordu. Buzlanma nedeniyle direksiyon kontrolünü kaybettim. Otobüs şarampole yuvarlandı. Uykusuz değildim, sınır kapısından oraya kadar problemsiz geldim bir saat araba kullanmıştım." dedi.
    İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen şoför Sadettin Sekmen, "Birden fazla kişinin taksirle ölümüne neden olmak" suçundan çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Tekirdağ Kapalı Cezaevi"ne konuldu.

CENAZELER AİLELERE TESLİM EDİLECEK

Kazada ölen 5 kişinin cenazesi otopsi yapılması için Malkara"dan dün gece İstanbul Adli Tıp Kurumu"na sevk edildi. Ölenlerin yakınları da cenazelerle birlikte İstanbul"a giderken, yapılacak otopsinin ardından cenazeler yakınlarına teslim edilecek.

5 Kişinin öldüğü kazada tır şoförü tutuklandı Yorumları