Suat Kılıç'tan Samsun'a 7 büyük eser sözü   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 02-25-2011 (18:36)   Son Mesaj: 02-25-2011 (18:36)    Cevap: 0    Gösterim: 627  

02-25-2011

Suat Kılıç'tan Samsun'a 7 büyük eser sözü

Suat Kılıç'tan Samsun'a 7 büyük eser sözü

AK Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç, 2011 yılında yedi büyük ve prestijli eseri Samsun'a kazandıracaklarını söyledi.

Kılıç AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2011 yılının eğitim hizmetleri açısından Samsun için önemli bir yıl olacağını belirtti. Projelerin Milli Eğitim Bakanlığı merkezi bütçe yatırım programında yer aldığına vurgu yapan Kılıç, sözlerine şöyle devam etti:
    ''2011 yılında yedi büyük ve prestijli eseri Samsun'a kazandıracağız. Bu projeler Milli Eğitim Müdürlüğü hizmetlerine rahat bir nefes aldıracak. Bu kapsamda 2011 yılında, Atakum ilçemizde 24 derslikli yeni bir Anadolu Lisesi inşa edeceğiz. Ayrıca Alaçam ilçemize 24 derslikli bir Anadolu Lisesi kazandıracağız. Bunlarla birlikte İlkadım ilçemizde Atatürk Sağlık Meslek Lisesi adı ile 24 derslikli yeni bir sağlık meslek lisesinin inşaatını başlatacağız. Bunlara ilaveten, Salıpazarı Çok Programlı Lisesi'ne bir kapalı spor salonu, ayrıca Atakum Recep Tanrıverdi Lisesine de bir kapalı spor salonu kazandıracağız.''

Vezirköprü ilçesinde 200 öğrenci kapasiteli bir ortaöğretim pansiyonu yapılacağını dile getiren Kılıç, ''Havza ilçemizde yine 200 öğrenci kapasiteli bir ortaöğretim pansiyonu inşa edeceğiz. Alaçam Anadolu Lisesine entegre olmak üzere 200 öğrenci kapasiteli bir orta öğretim yurdunu da Alaçamlılar'ın hizmetine sunacağız. Tamamı 2011 yılı merkezi yönetim yatırım bütçesinden karşılanacak olan bu yedi eserin toplam maliyet keşfi 25 milyon liradır'' dedi.

Suat Kılıç'tan Samsun'a 7 büyük eser sözü Yorumları