Antalya'da öğrenciler atıklardan sergi açtı   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 02-25-2011 (16:54)   Son Mesaj: 02-25-2011 (16:54)    Cevap: 0    Gösterim: 413  

02-25-2011

Antalya'da öğrenciler atıklardan sergi açtı

Antalya'da öğrenciler atıklardan sergi açtı

Antalya’da ilköğretim öğrencileri atıklardan yaptıkları soyut tabloları sergiledi. Antalya Koleji İlköğretim Okulu Eko-Tim öğrencilerinin “Atıkların Geri Dönüşümü” adlı sergisi Shemall Alışveriş Merkezi’nde açıldı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen"in açılışını yaptığı sergide öğrencilerin pet şişe, plastik bardak, çatal, kaşık, plastik kapak, eski gazete, ayakkabı kutuları ve dergiler kullanarak yaptıkları balık, araba, vazo ve kelebek gibi şekiller ile soyut tablolar yer alıyor.
    Öğrencilerle yaptıkları çalışmalar hakkında bir süre sohbet eden Evcilmen, belediyenin Geri Dönüşüm Projesiyle ilgili bilgi vererek "Muratpaşa Belediyesi olarak Geri Dönüşüm Projesi"ni başarıyla uygulamaya devam ediyoruz. 31 mahallede aylık 550 ton geri dönüştürülebilir atık topluyoruz. Toplanan 1 ton atık kağıt 17 ağacın kesilmesini önlüyor." diye konuştu.

Serginin açılışına Antalya Koleji İlköğretim Okul Müdürü Münire Yıldız ile öğretmenlerin yanı sıra öğrenciler katıldı.

Antalya'da öğrenciler atıklardan sergi açtı Yorumları