Gölcük belgeleri ile ilgili ses kaydı çıktı   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 02-21-2011 (17:56)   Son Mesaj: 02-21-2011 (17:56)    Cevap: 0    Gösterim: 496  

02-21-2011

Gölcük belgeleri ile ilgili ses kaydı çıktı

Gölcük belgeleri ile ilgili ses kaydı çıktı

6 Aralık'ta Gölcük'teki Donanma Komutanlığı'nda zemine saklanan belgelerle ilgili sözkonusu birlikte görev yapan iki astsubayın dinlemeye takıldığı iddia edildi. İnternette yayılan ses kaydındaki çarpıcı diyaloglar:

İki deniz astsubay başçavuşa ait olduğu iddia edilen ses kaydında Gölcük Donanma Komutanlığı'nın gizli bölmelerinde ortaya çıkan Balyoz belgeleri hakkında çarpıcı iddialar içeriyor.
    GÖLCÜK DONANMA KOMUTANLIĞI'NDA EL KONULAN BELGELERLE İLGİLİ İKİ DENİZ ASTSUBAYA AİT OLDUĞU İDDA EDİLEN KONUŞMALAR İNTERNETE DÜŞTÜ...

"MALZEMELERİ BİLİYORUZ ZATEN YILLARDAN BERİ KALAN ŞEYLER, ALTTA OLDUĞUNU ZATEN HERKES BİLİYOR"

Birinci Kişi: Dün işte Emniyet müdürlüğüne gittik şu çıkan şeylere ne deniyor ona açılıyor ya şeyler işte onun için gittik.

Tahmin edebiliyorsundur sen de azçok, adamlara yıllardan beri şey yaptık kimsenin şeyinde olmadı.

İkinci Kişi: Biliyorum abi orda zaten hep konuşuyorduk bazı şeyleri, döndü dolaştı patladı işte. Senlik bir durum yok demi

Birinci Kişi: Ya abi benlik bir durum yok o malzemeleri biliyoruz zaten yıllardan beri kalan şeyler, altta olduğunu zaten herkes biliyo, bilmiyom diyende yok

İkinci Kişi: Şeydemi bu istihbarat kısmında

"YA BU KADAR GERİZEKALILIK OLUR MU?"

Birinci Kişi: He istihbarat kısmında bildiğimiz yerde işte o zeminde. Ya bu kadar gerizekalılık olurmu ya. Güler misin ağlar mısın ya komedi tam

İkinci Kişi: Abi bilmiyomki ya ben zaten olayı duydum direk zaten kafada çizdim ulan dedim ya ne gerizekalı böyle bişey olamaz dedim ya

Birinci Kişi: Ya böyle bişey olamaz dedin dimi bizde öyle diyoz ama adamlara dedik bunlar ne olacak çözümünü bulun diyoruz adamlarda kimsenin umrunda değil şey değil, lay lay lom

Birinci Kişi: Ya o şeydi 2008 yılıydı demi abi sen hatırlıyormusun yılını, o şeyler kaldırıldı bir sürü şey çıktı alttan

İkinci Kişi: Tabi canım ne biliyim yılını hatırlamıyomda, sen ifade muhabbetine mi gittiniz oraya siz

Birinci Kişi: Yok ya işte çıkan malzemeleri açmaya, şimdi orda kapattılar ya, orda kapatınca şey olmasın yani açılırken sanki bişeyler koydu falan denmesin diye

İkinci Kişi: Şey binbaşı nerde şimdi Kemalettin

Birinci Kişi: Kemalettin binbaşım evinde

İkinci Kişi: Ha şey yok ben oraya geldiler de ne biliyim aldılar götürdüler diye zannettim düşündüm yani

Birinci Kişi:: Ha yok yok abi bilmiyom tabi daha sonra ne olacak işlemlerde

Birinci Kişi: Şimdi orda şimdi savcı diyoki bu diyo kurumun malı mı diyo, ben kurumun malıysa bak ben el koymicam diyo herkes böyle bakıyo, ses çıkaran yok

"KİMSE BİLMİYOR MU KURUMUN MALI OLUP OLMADIĞINI, BİLMEYEN VAR MI SENCE YANİ"

İkinci Kişi: Kimse bilmiyomu kurumun malı olup olmadığını

Birinci Kişi: Bilmeyen var mı sence yani

İkinci Kişi: Kemalettin ne diyo

Birinci Kişi: Kemalettin yoktu zaten o anda da, Cem işte böyle bakıyo salak salak halbuki Cem'le daha yeni konuşuldu yani, müdüre gitmiş ya bunları ne yapacaksanız yapın burda durmasın bunlar falan demiş, müdür biliyo orda olduğunu. Ya Cem bana söyledi ama ben ne yapayım şimdi bunları falan diyo. O akşam böyle bakıyo sanki herşeyi ilk defa görmüş gibi o nasıl olur falan diyo salak salak böyle hareketler yapıyo. Uzaydan gelmiş gibi sanki hiçbişeyden haberi yokmuş gibi. Böyle garip garip şeyler yani anlicağın. Ya kurumun malı dense, üzerinde yazıyo istihbarat IKK şubeye aittir diye kimsenin sesi çıkmıyo. Kurumun malı mı diyo herkes böyle bakıyo.

"ASIL BOMBA ŞİMDİ PATLAYACAK ABİ"

İkinci Kişi: Emniyete mi gitti onların hepsi

Birinci Kişi: Onların hepsi şeye gitmiş abi askeri savcıya

İkinci Kişi: Eee asıl bomba şimdi patlayacak abi

Birinci Kişi: Tabi abi asıl bomba şimdi patlıyacak, onlar çıkınca ne varsa ne yoksa içlerinde. Yani az çok tahmin edebiliyoz içlerinde ne olduğunu

İkinci Kişi: Ya tabii ki tahmin edebiliyoruz abi. Ya sakalımız yok Erdinç sakal sakal o yüzden sözümüzü kimse dinlemedi yani.

Bi sen biliyosun ordaki o mevzuları bi ben biliyorum yani mevzuları ulan orya koy burya koy ne yapcaksın

Birinci Kişi: Ya ne yapacaksanız yapın halledin yani

"GİZLİ BÖLME MÖLME FALAN HERKES BİLİYO DONANMA"DA"

İkinci Kişi: Hayır bide internette okudum direk savcıya mail gitmiş

Birinci Kişi: Ha mail gitmiş savcıya

İkinci Kişi: Ya internette öyle okudum, oranın gizli bölmeleri falan var. Gizli bölme mölme falan herkes biliyo donanmada heryerde var ondan dedim ya. Yapacak bişey yok yani

Birinci Kişi: Yapacak bişey yok yani şuan için

BÖLUM 2

"CEM BİNBAŞI BİLİYODU DEDİM. ESKİ GÖREV YAPAN PERSONEL DE BİLİYODU"

İkinci Kişi: Yapacak bişey yok yani

Birinci Kişi: Yapacak bişey yok yani şuan için

İkinci Kişi: Yani bi sıkıntı olursa herkesin bildiği gibi bizimde katkımız olursa bildiğimiz şeyleri söyleriz yani problem değil

Birinci Kişi: Ya şöyle ben şöyle dedim bugün adli müşavir çağırdı dedi biliyomuydun dedi burda şey olduğunu dedim ben biliyodum dedim ondan sonra dedim Cem binbaşı biliyodu dedim. Eski görev yapan personelde biliyodu dedim yani sizin tek tek isminizi söylemedim de eski görev yapan personelde orda çıkanları biliyodu dedim orda bişey konduğunu dedim. Ondan sonra bir ara bizim odada durdu çuvallarla durdu açıkta dedim. Ondan sonra tekrar geri gitti oraya dedim.

İkinci Kişi: Onu oraya verdikten sonra tekrar geri mi öbür tarafa gitti onlar gitmişti bir ara

Birinci Kişi: Oraya verdikten sonra mı

İkinci Kişi:Evet ben çıkardım verdim ya size

Birinci Kişi: Evet sen çıkardın verdin sonra tekrar onlar oraya geri gitmiş. Ondan sonra Cem binbaşı tekrar çağırdı beni ya dedi bunlar dedi alın burdan ne yapacaksanız yapın falan dedi. Dedim bana ne söylüyon dedim ya benim mi onlar dedim bana ne söylüyosunuz dedim ben, ondan sonra Kemalettine diyor ki ya o zaman koyalım şöyle bi yerde dursun diyo bana.

İkinci Kişi: Ya ne gerizekalı adam ya

Birinci Kişi: Müdüre söyledim diyo müdür şey yapmadı bana ne diyo o da müdür ilgilenmiyorsa ben mi ilgilenicem dedi.

"KEMALETTİN MÜDÜR İLGİLENMEDİ DEDİ"

İkinci Kişi: Müdür niye ilgilenicek müdürün ne alakası var ya

Birinci Kişi: Müdürün bi alakası yok ama e azından şube müdürü abi yani olay ne var senin şubenle ilgili bişey var dimi çağır bakalım adamı sor de kardeşim bunlar de neyin nesi de yani sor ne biliyim o da uzaylı gibi baktı yani

İkinci Kişi: Ha müdür ilgilenmiyo diyen kemal değil Cem'mi

Birinci Kişi: Kemal kemal müdür ilgilenmedi dedi

İkinci Kişi: İyide sen ilgilenmezsen müdür niye ilgilensin yani dangalak

Birinci Kişi: Hah yani onu bilen sensin yani neyin ne olduğunu bilen sensin sen kullanmışın malzemeleri yıllardan beri

İkinci Kişi: Adam gidip anlatacak söyliceksinki ona göre ne yapacaksa yapacak bi çaresine bakacak yani.

"KEMALETTİN BİNBAŞI BANA MÜSADE EDER MİSİN DİYODU, BUNLAR ZAMANINDA KULLANILMIŞ KİŞİLERMİŞ"

Birinci Kişi: Ben normalde şey yaptım yani ifademi bugün verdim adli müşavire dedim ben 2007 yılının dedim ağustos ayında katıldım dedim. Katıldığımdan dedim bir ay içerisinde böyle bir adam geliyodu dedim odaya dedim. Bana Kemalettin binbaşı müsade edermisin diyodu dedim. Ben çıkıyodum kim olduğunu da bilmiyodum dedim adamın. Sordum dedim işte Mustafa yüzbaşıya dedim o dedi dedim ya bunlar işte zamanında kullanılmış falan dedi dedim. O adamlar son zamanları artık bunlar şutlandı.

İkinci Kişi: Şey askeri savcımı yürütüyo bu mevzuyu

Birinci Kişi: Ya idari soruşturma yapıyo adli müşavir soruşturma yapıyoda, yani dedim herhalde onlar kullandı şeyi dedim onların malzemeleri herhalde dedim

İkinci Kişi: Neyse ya boşver ben dedim ya canım sıkıldı baya üzüldüm ulan dedim adama yazık oldu adam oralarda emniyet memniyet falan diyince benim aklıma şey geldi beşiktaş adliyesi bilmemne falan diye oralardasınız zannettim yani

"ASKERİ SAVCILIKTA OLSA OLAY BİLİYOSUN YANİ Bİ TANE KURBAN ARARLAR GENELDE O ŞEY OLUR ZATEN HEP YUKARDAKİLER BEN GÖRMEDİM DUYMADIM DER HEMEN SATIVERİR SENİ , BİZİM KURUMU BİLİYOSUN"

Birinci Kişi: Ya belki oralara gideriz abi ifade vermeye bilmiyozki şimdi yani

İkinci Kişi: Ya bitek ifade verilmeye gidilsin yani sorun olmazda

Birinci Kişi: Askeri savcılıkta olsa olay biliyosun yani bi tane kurban ararlar genelde o şey olur zaten hep yukardakiler ben görmedim duymadım der hemen satıverir seni , bizim kurumu biliyosun

İkinci Kişi: Tabi canım, yani o olayın kime geleceği dönüp dolaşıp kime kitlemeye çalışacakları belli zaten askeri savcılıkta.

Gölcük belgeleri ile ilgili ses kaydı çıktı Yorumları