Topçu'dan Kılıçdaroğlu'na: Milletin ferdi ol   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 02-20-2011 (17:38)   Son Mesaj: 02-20-2011 (17:38)    Cevap: 0    Gösterim: 610  

02-20-2011

Topçu'dan Kılıçdaroğlu'na: Milletin ferdi ol

Topçu'dan Kılıçdaroğlu'na: Milletin ferdi ol

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, ‘Ergenekon örgütüne üye olacağım’ diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, ‘’Bazı Güç odaklarının değil, milletin ferdi ol, güdünü milletten al’’ şeklinde konuştu.

Partisinin Eskişehir İl Başkanlığı Kongresi"ne katılan Topçu, Balyoz Davası"nda gözaltına alınan askerlere de göndermede bulunarak, ""Biz sizi dağ başlarında terörle mücadele ederken görmek istiyoruz."" dedi. Partisinin 6. Olağan Kongresi için Eskişehir"de bulunan BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, burada gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Merhum başkanları Muhsin Yazıcıoğlu hakkında Devlet Denetleme Kurulu (DDK) tarafından hazırlana raporun ardından Kahramanmaraş savcılığına, davanın özel yetkili savcılık tarafından yürütülmesi istemiyle bir dilekçe verdiklerini söyleyen Topçu, Başbakanlık Teftiş Kurulu (BTK)'nun sorumluları cezalandırması için de Başbakan Erdoğan"dan ricada bulunacaklarını belirtti.
    KILIÇDAROĞLU'NA: BAZI GÜÇ ODAKLARININ DEĞİL HALKIN BİR FERDİ OL

Konuşmasının devamında, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu"na yüklenen Topçu, ""Ana muhalefet partisi Ergenekon Davasının avukatlığını bırakmıyor. Genel başkanı kalkmış "Bu örgüte üye olacağım" diyor. Kılıçdaroğlu, benim adım halkçı Kemal, memur Kemal, çiftçi Kemal diyor ya. Ben de kendisine tavsiyede bulunuyorum. O zaman bazı güç odaklarının değil, halkın bir ferdi ol. Gücünü halktan al."" şeklinde konuştu. Topçu, ""Siyasi partilere yakışan, meşru yollarla iktidara gelmeyi hedeflemektir"" diyerek, Kılıçdaroğlu"na yönelik eleştirilerine devam etti.

"CHP İKTİDARLARI DÖNEMİNDE CAMİLER HAYVAN BARINAĞI YAPILDI"

""Kalkmış ben iktidara talibim diyor. Ben iktidar olmadım diyor. Sen tek başına bu ülkeyi yönettin. Senin iktidarını gördük"" diyerek, Kılıçdaroğlu"na tepki göstermeye devam eden Topçu, CHP iktidarlarında cami minarelerinden "Tanrı Uludur" seslerinin yükseldiğini hatırlattı. CHP iktidarları döneminde bunun yanı sıra camilerin hayvan barınağı yapıldığının altını çizen Topçu, ""Senin iktidarında bunların yanı sıra Bölücü örgütün siyasi uzantılarının Meclis'e sokulması var. Senin iktidarında Diyarbakır"a gidip kardeşi kardeşe düşman etmek var, tüp kuyrukları var."" dedi. Konuşmasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli"yi de eleştiren Topçu, ""Sayın Bahçeli bizim alnımız açık diyor. Bunların ensesi açık. Seçimde bunların enselerine vurun tokadı."" diye konuştu.

"KURMAYLARI CEZAEVLERİNDE DEĞİL, DAĞ BAŞLARINDA, TERÖRLE MÜCADELE EDERKEN GÖRMEK İSTİYORUZ"

Balyoz davasından tutuklanan askerler de Topçu"nun eleştirilerinden nasibini aldı. Balyoz davası nedeniyle tutuklanan askerlere göndermede bulunan Topçu, ""Bazı cuntacılara rağmen, aslan gibi ordumuz var"" diyerek, kurmayları cezaevlerinde değil, dağ başlarında, terörle mücadele ederken görmek istediklerini kaydetti. Topçu, kendini milli iradenin üstünde tutan sivil, silahlı kim olursa olsun herkesin adalet önüne çıkarılarak, bu kişilere hesap sorulmasını desteklediklerini sözlerine ekledi.

Topçu'dan Kılıçdaroğlu'na: Milletin ferdi ol Yorumları