Üsküdar, '2021'e mektup' rekoru kıracak   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 02-17-2011 (17:56)   Son Mesaj: 02-17-2011 (17:56)    Cevap: 0    Gösterim: 523  

02-17-2011

Üsküdar, '2021'e mektup' rekoru kıracak

Üsküdar, '2021'e mektup' rekoru kıracak

Dünya Çocuk Rekorları Denemesi kapsamında 2 bin 036 çocuk, aynı anda ''2021 Yılında Ben'' başlığıyla 10 yıl sonrası için hedeflerini, hayallerini anlattıkları mektuplar yazdı.

Üsküdar'daki Burhan Felek Spor Salonu'ndaki rekor denemesi kapsamında çocuklar, kendilerine ''2021 Yılında Ben'' başlığıyla mektuplar yazdı.
    Çocuklar, mektuplarını salondaki büyük bir mektup kutusunun içine attı. Öğrencilerin yazdıkları mektuplar, 10 yıl boyunca Üsküdar Belediyesinde saklanacak, 2021 yılında belediyenin düzenlediği bir törenle zarflar açılacak ve törene katılan çocuklara elden verilecek. Katılamayanların mektupları da zarfın üzerine yazdıkları adrese postalanacak.

Guinness Rekorlar Kitabı Türkiye Temsilcisi ve Dünya Çocuk Rekorları Tescil Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, rekor denemesine 50 okuldan 3 bin öğrencinin başvurduğunu ve 2 bin 36 öğrencinin de mektup yazarak katıldığını söyledi.

Öğrencilerin, internet kullanımı nedeniyle Türkçeden uzaklaştıklarını vurgulayan Kural, çocukların daha iyi Türkçe ile ifadelerini daha düzgün kullanabilmeleri için kompozisyon yazmalarını sağladıklarını anlattı.

Kural, kız öğrencilerin daha uzun mektup yazdıklarını gördüğünü belirterek, atılan bütün mektupları okuyacaklarını dile getirdi.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın da çocukların mektup atmasına yardımcı olduğu rekor denemesi için düzenlenen törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nuran Özgüven, Büyük Çamlıca Koleji Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ekşi ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Üsküdar, '2021'e mektup' rekoru kıracak Yorumları