HSYK'nın 5 bin kişilik listesini beğenmedi   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 02-17-2011 (13:54)   Son Mesaj: 02-17-2011 (13:54)    Cevap: 0    Gösterim: 540  

02-17-2011

HSYK'nın 5 bin kişilik listesini beğenmedi

HSYK'nın 5 bin kişilik listesini beğenmedi

Yargı-Sen Kurucu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, HSYK tarafından belirlenen 5 bin kişilik Yargıtay üye aday listesini gerçekçi bulmadığını belirterek, “aday değilim” dedi.

Eminağaoğlu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından belirlenen, Yargıtay üyeliği için seçilme yeterliliğinde olan 5 bin 24 aday içinde kendisinin de bulunduğunu belirterek, listeyi gerçekçi bulmadığını kaydetti. HSYK"nın 5 bin kişilik liste ile "cebimizde bir liste söz konusu değil objektif bir değerlendirme yapılmasını istiyoruz" imajını vermek istediğini öne süren Eminağaoğlu, "Bu yönüyle ilan edilen liste gerçek değil" dedi.
    Seçilmek istemeyenlerin dilekçe vermesi gerektiğinin de belirtildiğini söyleyen Eminağaoğlu, "Göreceli bir boyut taşıdığından Yargıtay üyeliğine aday olmadığım yolunda HSYK"ya bugün dikeçle ile başvuru yaptım. Gerçeklik değil, görüntü yaratmak istediği düşünüyorum, bu görüntüde yer almak istemiyorum" diye konuştu

HSYK'nın 5 bin kişilik listesini beğenmedi Yorumları