Erzurum il millieğitim müdürü görevine iade edildi   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 01-25-2011 (15:49)   Son Mesaj: 01-25-2011 (15:49)    Cevap: 0    Gösterim: 547  

01-25-2011

Erzurum il millieğitim müdürü görevine iade edildi

Erzurum il millieğitim müdürü görevine iade edildi

Erzurum'daki yolsuzuluk operasyonu kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan daha sonra 50 bin lira kefalet karşılığında serbest bırakılan İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak, görevine iade edildi.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sahte belge düzenleyerek kamu kurumunu dolandırdığı iddiasıyla 2 Eylül'de gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Budak, tutukluluk sürecinde görevinden alınmıştı.
    Avukatı Faruk Terzioğlu tarafından Erzurum 1. Asli Ceza Mahkemesine yapılan itiraz dilekçesinin ardından 50 bin lira kefalet karşılığında tahliye olan Budak daha sonra, görevine iade edilmesi için Milli Eğitim Bakanlığına başvuru yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başvurusu değerlendirilen Fevzi Budak, görevine iade edildi.

Budak'ın Avukatı Terzioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müvekkilinin tutukluluk sürecinde görevinden alındığını anımsatarak, tahliye edildiği zaman Budak'ın Milli Eğitim Bakanlığına görevine iade için başvurduğunu söyledi.

Budak'ın tahliye olduğu zaman başvuru yapmasına rağmen, bugün sonuçlandığını belirten Terzioğlu, ''Müvekkilim, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevine yeniden iade edildi. Fevzi Budak, bugün görevine başladı. Karara çok sevindik. Türkiye'de yavaş da olsa hukuk işliyor'' dedi.

Erzurum Milli Eğitim Müdür Fevzi Budak, sahte belge düzenleyerek kamu kurumunu dolandırdığı iddiasıyla 2 Eylül 2010 tarihinde gözaltına alınmıştı. Budak, emniyet ve savcılık tarafından alınan ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanmış, 1. Asli Ceza Mahkemesine yapılan itiraz dilekçesinin ardından, 28 Ekim 2010 tarihinde, 50 bin lira kefalet karşılığında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Erzurum il millieğitim müdürü görevine iade edildi Yorumları