185 infaz koruma memurluğuna 635 başvuru   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 01-24-2011 (15:21)   Son Mesaj: 01-24-2011 (15:21)    Cevap: 0    Gösterim: 482  

01-24-2011

185 infaz koruma memurluğuna 635 başvuru

185 infaz koruma memurluğuna 635 başvuru

Tekirdağ Adliyesi'nin, Tekirdağ F Tipi Kapalı Cezaevi'ne alacağı 185 ceza İnfaz koruma memuruluğu için açtığı sınava 635 kişi başvurdu.

Edinilen bilgiye göre, Tekirdağ Adliyesi'nin, Tekirdağ F Tipi Kapalı Cezaevi'nde görev yapacak 185 ceza infaz koruma memurluğu sınavına 635 kişi başvuruda bulundu.
    Memur olabilmek için lise mezunu olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan (KPSS) 70 ve üstü puan almış olmak, boy ve kilo oranının uygun olması şartı aranıyor.

Sınava girecek adaylardan Okay Cengiz, yaptığı açıklamada, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Elektronik Bölümü mezunu olduğunu belirtti.

Üniversiteden 2010 yılında mezun olduğunu bildiren Cengiz, yaklaşık 6 aydır iş aradığını ifade etti.

İnfaz koruma memurluğu için başvuruda bulunduğunu anlatan Cengiz, ''Edirne'nin İpsala ilçesinden buraya geldim. Sabahın erken saatlerinden beri burada bekliyoruz. İnşallah bugün sıra gelecek. Eğer sıra gelmezse yarında burada beklemeye devam edeceğiz'' dedi.

Adaylardan Bayram Mertoğlu ise, sınava Kahramanmaraş'tan katıldığını söyledi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Makine Bölümü mezunu olduğunu belirten Mertoğlu, ''2009 yılında mezun oldum. 2 yıl boyunca iş bulamadım. İş bulamadığım için tekrar üniversite okumaya başladım. Kısmet olursa ceza infaz memuru olacağız. Türkiye'de bir çok üniversite mezunu işsiz. Baba eline bakmak istemiyoruz'' diye konuştu.

Boy-kilo ölçümü yapılarak seçilen adayların, 3 Şubat'ta sözlü mülakata alınacakları bildirildi.

185 infaz koruma memurluğuna 635 başvuru Yorumları