Kılıçdaroğlu: Başörtüsünü çözeceğiz, bu kadar basit   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 01-22-2011 (11:38)   Son Mesaj: 01-22-2011 (11:38)    Cevap: 0    Gösterim: 538  

01-22-2011

Kılıçdaroğlu: Başörtüsünü çözeceğiz, bu kadar basit

Kılıçdaroğlu: Başörtüsünü çözeceğiz, bu kadar basit

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde başörtüsü sorununu çözeceklerini belirterek, "Biz iktidara geldiğimizde bu sorunu çözeceğiz. Bu kadar basit." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli'ye hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin, " Daha önce, 'Başörtüsü sorununu biz çözeceğiz' şeklinde açıklamanız olmuştu. Danıştay'ın başörtüsüyle ilgili ALES kararına destek çıkmanız eleştirilere neden oldu. Daha önceki açıklamanızla çelişki oluşturmuyor mu?" sorusuna' Kılıçdaroğlu, "Kim yapıyor bu eleştiriyi" yanıtını verdi.

Muhabirin, "Gazetelerde yer alıyor" karşılığı üzerine Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: "Onu yapanlar öncelikle benim ne söylediğimi okusunlar. Benim söylediklerimi okumadan, yorum yapmak hiç kimsenin haddi olmaması lazım. Benim söylediklerim gayet açık. Biz iktidara geldiğimizde bu sorunu çözeceğiz. Bu kadar basit."

Kılıçdaroğlu: Başörtüsünü çözeceğiz, bu kadar basit Yorumları