Yunanistan'dan Türk uçaklarına müdahale   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 01-18-2011 (19:56)   Son Mesaj: 01-18-2011 (19:56)    Cevap: 0    Gösterim: 448  

01-18-2011

Yunanistan'dan Türk uçaklarına müdahale

Yunanistan'dan Türk uçaklarına müdahale

Yunanistan'a ait savaş uçakları, Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşundaki Türk uçaklarına dün dört kez müdahale etti.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşundaki F-16 uçaklarına, Yunanistan'ın Limni, Tanagra ve Kastellion meydanlarından kalkan F-16 ve M-2000 uçakları tarafından Midilli Adası batısı, Rodos Adası doğusu ve Sakız Adası güneyinde dört kez önleme yapıldı.
    Yunanistan'ın Tanagra meydanından kalkan M-2000 uçakları tarafından; Ege'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşundaki Türk F-16 uçaklarına, Sakız Adası kuzeyinde dün saat 10.30'da, 3 dakika süre ile, radar kilidini muhafaza etmek suretiyle bir kez tacizde bulunuldu.

Ege'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşundaki Türk F-16 uçaklarına, Yunanistan'ın Limni meydanından kalkan F-16 uçakları tarafından da Sakız Adası güneydoğusunda dün saat 15.22'de, 2,5 dakika süre ile, radar kilidini muhafaza etmek suretiyle bir kez taciz yapıldı.

Yunanistan'dan Türk uçaklarına müdahale Yorumları