AK Parti, seçmene 8 yıllık karneyle gidiyor   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 01-17-2011 (17:36)   Son Mesaj: 01-17-2011 (17:36)    Cevap: 0    Gösterim: 545  

01-17-2011

AK Parti, seçmene 8 yıllık karneyle gidiyor

AK Parti, seçmene 8 yıllık karneyle gidiyor

AK Parti, seçmene karnesiyle gidecek. AK Parti, seçmenin karşısına hem 'icraat' hem de 'vaat' kitapçıklarıyla çıkacak. Erdoğan'ın talimatıyla yapılan hazırlık çerçevesinde tüm bakanlıklardan hizmet dökümleri de istendi.

Hakkı Kurban'ın haberi
    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan çalışmayı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in başında olduğu 'Tanıtım ve Medya Başkanlığı' koordine ediyor. Hazırlık çerçevesinde tüm bakanlıklardan hizmet dökümleri de istendi.

HEM İLKLER HEM DE KARŞILAŞTIRMA

İcraat kitapçığına, hem AK Parti iktidarında yaşanan ilkler, hem de 2002 ve öncesiyle sekiz yılın karşılaştırmasının yer alması bekleniyor. Bu kapsamda anayasa değişikliklerinden açılıma, komşularla sıfır sorun politikasından TRT'nin Kürtçe yayına başlamasına kadar birçok adım 'karne'ye yansıyacak.

Bakanlıkların derlediği bilgi notlarında ise özetle şu detaylar dikkat çekiyor:

- 2002 yılında yüzde 30'lar seviyesinde alınan enflasyonun, 2010 sonu itibarıyla yüzde 6.4'e indirildiği hatırlatılarak, 'Kriz döneminde birçok ülke Merkez Bankası kaynaklarına başvururken, Türkiye devraldığı borçları da geri ödedi' denilecek.

- Yine 2002'de 23.5 milyar dolarlık IMF borcunun

6 milyar dolara düşürüldüğü hatırlatılacak.

- Sağlıkta Dönüşüm Programı'na vurgu yapılarak, temel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olduğu vurgulanacak.

- 2002'de 20 bin olan uzman doktor sayısının 2010 itibariyle 28 bin 931'e çıktığı da kitapçıkta yer bulacak.

- 2002'de esnaf ve sanatkar, Halk Bankası aracılığıyla 153 milyon TL kredi kullanırken, rakamın 2010 itibarıyla 3.3 milyar TL'ye çıktığı kaydedilecek.

- Yaklaşık 216 bin özürlüye özel eğitim verildiği, 280 bin özürlüye de evde bakım hizmeti sunulduğu kaydedilecek.

AKŞAM

AK Parti, seçmene 8 yıllık karneyle gidiyor Yorumları