Stajyer avukatlara hızlandırılmış eğitim   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 01-12-2011 (15:54)   Son Mesaj: 01-12-2011 (15:54)    Cevap: 0    Gösterim: 580  

01-12-2011

Stajyer avukatlara hızlandırılmış eğitim

Stajyer avukatlara hızlandırılmış eğitim

Türkiye Barolar Birliği (TBB), staj kurulu olmayan 15 barodan 47 stajyer avukata hızlandırılmış eğitim vermeye başladı.

TBB'den yapılan yazılı açıklamada, Birliğin, staj kurulu olmayan barolara eğitim desteği vermek, staj eğitiminde belli bir standardı sağlamak ve stajyerlere eğitimde fırsat eşitliğini tanımak amacıyla hızlandırılmış avukat stajyeri eğitim programı başlattığı belirtildi.
    TBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Avukat Sitare Sağsen'in sorumluluğunda yürütülen staj eğitim programının, 20 Aralık 2010'da baroların staj kurulu temsilcileriyle yapılan toplantıda, ''staj kurulu olmayan barolarda staj kurulu oluşturulması, ihtiyaç duyulan barolara eğitim desteği verilmesi ve staj eğitiminin müfredat düzeyinde standart hale getirilmesi'' hususları dikkate alınarak oluşturulduğu bildirildi.

Bu çerçevede, ilk etapta Malatya, Adıyaman, Bingöl, Kars, Muş, Kastamonu, Bitlis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Şırnak, Ağrı, Erzincan, Hakkari, Düzce ve Niğde'den 47 stajyere, iki grup halinde, 9-14 Ocak 2011 tarihlerini kapsayacak şekilde hızlandırılmış eğitim verilmeye başlandığı ifade edilen açıklamada, programda avukatlık meslek kuralları, ceza hukuku, avukatlık hukuku, icra-iflas uygulamaları, hukuk usulü uygulamaları ve idari yargı uygulamaları başlıkları altında somut bir olay üzerinden eğitimlerin uygulamalı olarak verildiği kaydedildi.

Açıklamada, eğitimlerin yanında Anıtkabir ziyareti, yaratıcı drama, Sincan cezaevi gezisi, bowling turnuvası, tiyatro, sinema organizasyonları düzenlendiği de bildirildi.

Stajyer avukatlara hızlandırılmış eğitim Yorumları