Şener'in partisinden 'kadın' hamlesi   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 01-12-2011 (14:36)   Son Mesaj: 01-12-2011 (14:36)    Cevap: 0    Gösterim: 439  

01-12-2011

Şener'in partisinden 'kadın' hamlesi

Şener'in partisinden 'kadın' hamlesi

Türkiye Partisi (TP) Kadın Kolları, kadınların örgütlenmesi, bilinçlenmesi ve karar mekanizmalarında yer alabilmelerine yönelik ''Kadınım, Varım, Adım Türkiye'' kampanyası başlattı.

TP'den yapılan yazılı açıklamada, parti olarak kadınların siyasette aktif karar mekanizmalarında mutlaka yer alması gerektiği belirtildi.
    Kadınların örgütlenmesi, bilinçlenmesi ve karar mekanizmalarında yer alabilmelerine yönelik ''Kadınım, Varım, Adım Türkiye'' kampanyası başlatıldığı belirtilerek, tüm kadınlar TP çatısı altında birleşmeye davet edildi.

Türkiye'nin, cinsiyet eşitsizliği konusunda uluslararası sıralamalarda sonlarda yer aldığı öne sürülerek, parti olarak cinsiyette adaleti gözetecek düzenlemelerin yanı sıra kadınlara yönelik şiddet, eğitim, ekonomik ve yasal haklar konularında iyileştirmeler yapılmasını hedefledikleri belirtildi.

AA

Şener'in partisinden 'kadın' hamlesi Yorumları