Ş.Urfa'da AIDS'li aileye haciz şoku   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 01-11-2011 (01:05)   Son Mesaj: 01-11-2011 (01:05)    Cevap: 0    Gösterim: 457  

01-11-2011

Ş.Urfa'da AIDS'li aileye haciz şoku

Ş.Urfa'da AIDS'li aileye haciz şoku

2 yıl önce Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde AİDS'li kan verilen 4 yaşındaki oğlunun tedavisinin ardından Adana Balcalı Hastanesine sevkedilen aileyi AIDS'ten sonra haciz yıktı.

Muhammet Taşçılar'ın haberi
    2 yıl önce 4 yaşındaki oğlu Y.'nin üzerine kaynar su dökülüp Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma hastanesinde tedavisi sırasında hiv virüsü taşıyan kan verildi. Minik Y. hastane yetkilileri tarafından tedavi amaçıyla Ankara'ya sevk edilirken, ailenin diğer fertleri hiv virüsü bulaşmış olabileceği tehlikesi ile Adana Balcalı hastanesine gönderildi. Burada çeşitli testlerden geçirilen Çoban ailesine, yeşil kartlarını evde unuttuklarından dolayı 500 TL senet imzalatıldı.

Aradan geçen süre zarfında evlerine dönen Çoban Ailesi, Adana Yüreğir İcra Müdürlüğünden gelen 500 TL'lik icra cezası ile şaşkına döndü. Durumu İl Sağlık Müdürlüğüne ileten baba Mehmet Çoban, İl Sağlık Müdürlüğünden durumu basına yansıtırsan seni işten çıkarırız tehdidi ile karşılaştı.

Baba Mehmet Çoban gazetecilere yaptığı açıklamada, "İl Sağlık Müdürlüğü tedavi masraflarını üstleneceğim dediği halde bize verdiği hiçbir sözü tutmadı. Durumu basına haber vermem halinde, beni işten çıkaracaklarını söylediler. Aldığımın birkaç kuruş maaşta gözüm yoktur. Ben 500 TL'lik gideri asla ödeyemem" dedi.

Ş.Urfa'da AIDS'li aileye haciz şoku Yorumları