Erdek turizmde atağa kalktı   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 01-09-2011 (16:22)   Son Mesaj: 01-09-2011 (16:22)    Cevap: 0    Gösterim: 518  

01-09-2011

Erdek turizmde atağa kalktı

Erdek turizmde atağa kalktı

2011 yılında turizmde kendini göstermek isteyen Erdek için Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda Kentler Sergisi açıldı. Erdek Belediyesi'nin açtığı tanıtım standı ziyaretçilerin akınına uğradı.

İstanbul"a iki saat mesafede, Doğa ve Deniz turizminin bir arada yaşandığı Erdek 2011, yılında turizmde atağa kalktı...
    YERLİ VE YABANCI TURİST İÇİN HAVAALANI TERCİH EDİLDİ

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı"nda Kentler Sergisi"ne Erdek Belediyesi de dahil olurken Erdek Belediyesi'nin açtığı tanıtım standı ziyaretçilerin akınına uğradı. Eşsiz denizi, doğa ve tarihi güzelliklerine sahip ve aynı zamanda zeytinin ana vatanı Erdek ilçesi, turizmde yeniden gözbebeği olmak için profesyonel tanıtım programlarına başladı.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ KAYMAKAMLIK DA DESTEK ÇIKTI...

Sabiha Gökçen Hava Limanı"nda giden yolcu bölümünde tanıtım standı kuran Erdek Belediyesi, açılış kokteyline tam kadro katıldı. Erdek"in Genç Belediye Başkanı Hüseyin Aysan"ı Erdek Kaymakamı İsmail Kaygısız ve çok sayıda sivil toplum örgütleri de Sabiha Gökçen Kentler Sergisi"nde yalnız bırakmadı. İstanbul"a adeta tanıtım çıkarması yapan Erdek protokolü tanıtımın ilk gününde hehecanlı oldukları dikkatlerden kaçmadı...

Erdek Belediyesi tarafından özenle kurulan stantda ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerinin sergilendiği fotoğraflar ve heykelcikler, deniz kabuklarından imal edilmiş objeler, özel tasarlanmış posterler, köylerden toplanmış ve her birinin ayrı anlamı olan nakışları ve oyalar, el yapımı takunyalar, yöreye ait şifalı bitkiler ve Erdek"in simgelerinden olan zeytin, zeytinyağı ve el yapımı zeytinyağı sabunları sergileniyor. Sabiha Gökçen Havalimanından seyahat edecek yolcuların ilgisini çeken Erdek Standı"nın önü oldukça kalabalıktı.

AÇILIŞTA KOKTEYL VERİLDİ...

ISG Kentler Sergisi"nin açılışında aynı zamanda şık bir de kokteyl verildi... Grup Norm tarafından icra edilen klasik müzik eşliğinde kokteyle davetli olan misafirler bol bol hatıra fotoğrafı çekip Erdek standındaki ürünlerden bol bol satın aldılar.

ERDEK BELEDİYE BAŞKANINDAN DAVET...

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Aysan ise Erdek"in tanıtım çalışmalarının tüm hızıyla süreceğini belirtti. Stanta ilgi gösteren vatandaşlarla da tek tek ilgilenen Erdek Belediye Başkanı Hüseyin AYSAN "İlk Tatilinizde Sizi Erdek"e Bekliyoruz" dedi...

Başkan Aysan İstanbul"a sadece iki saatlik mesafedeki Cennet Erdek"i mutlaka görülmesi gereken bir şehir olduğunu vurguladı... Erdek Kaymakamı İsmail Kaygısız ise tanıtım çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ederek Erdek 2011 yılında turizmden hak ettiği ilgiyi görebilmesiiçin yediden yetmişe tüm Erdek halkı ile Turizm Tanıtım seferberliği başlattıklarını bu projelere destek olmaları gerektiğini söyledi...

Erdek turizmde atağa kalktı Yorumları