Erdoğan açılışını yaptığı otelin adını beğenmedi   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 01-08-2011 (19:36)   Son Mesaj: 01-08-2011 (19:36)    Cevap: 0    Gösterim: 538  

01-08-2011

Erdoğan açılışını yaptığı otelin adını beğenmedi

Erdoğan açılışını yaptığı otelin adını beğenmedi

Başbakan Erdoğan, ''Ne kadar yerel mimariye sahip çıkarsak o kadar zenginleşiriz'' dedi. Başbakan Erdoğan, açlışını yaptığı Grand Castle Oteli için yeni bir isim önerdi.

Başbakan Erdoğan, Kars Belediyesini ziyaret etti, ardından da beraberindekilerle birlikte Kaleiçi Mahallesi'ndeki Hasan Harakani Türbesi'ni gezdi. Daha sonra Grand Castle Oteli'nin açılışını yapan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, otelin adının İngilizce olmasını eleştirerek, ''Burada yazılana bakmayın. Bu geçici. Bunun adı 'Büyük Kale' olacak. Bizim kendi dilimiz varken niye bunu kullanacaksın?'' dedi.
    ''İnşallah Büyük Kale Oteli Karsımız için hayırlı olur'' diyen Erdoğan, şunları söyledi:

''Tüm insanlık buraya akın akın gelecek. Bakın bunun müjdesini veriyorum. Hiç endişeniz olmasın. Sarıkamış, Kars, buralar fokur fokur kaynayacak. Yalnız ben şimdi Kars'ın evlerini görüyorum. Bir de onun yanındaki yapılanları görüyorum. Bu eski evlerin güzelliğine bak, bir de şimdikilere bak. Bunların yanına böyle garip garip evler yapmayalım. Şu evlerimize, yerel mimarimize sahip çıkalım. Ne kadar yerel mimariye sahip çıkarsak o kadar zenginleşiriz. Bunu söyleyeyim sizlere.''

Erdoğan, otelin açılışını yaptıktan sonra da AK Parti İl Başkanlığına geçti.

Erdoğan açılışını yaptığı otelin adını beğenmedi Yorumları