3 üniveriste akademisyen alacak   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 01-07-2011 (14:53)   Son Mesaj: 01-07-2011 (14:53)    Cevap: 0    Gösterim: 557  

01-07-2011

3 üniveriste akademisyen alacak

3 üniveriste akademisyen alacak

Osmangazi (Eskişehir), Celal Bayar (Manisa) ve Cumhuriyet (Sivas) Üniversitesi Rektörlükleri, çeşitli birimlerde istihdam edilmek üzere profesör, doçent, yardımcı doçent ve yardımcı doçent Dr. alacak.

Rektörlüklerin öğretim elemanı alımına ilişkin duyuruları, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.
    Duyurulara göre Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü (EGOSÜ) 1 profesör, 1 doçent ve 5 yardımcı doçent alımında bulunacak.

İlahiyat Fakültesinin Temel İslam Bilimleri Bölümü için 1 profesör, Fen Edebiyat Fakültesinin Fizik Bölümü için 1 doçent, Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Tıp Fakültesinin Temel Tıp Bilimleri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin İşletme, Eğitim Fakültesinin ilköğretim Bölümü ile Turizm ve Otelcilik İşletmesi Meslek Yüksek Okulu içinse 5 yardımcı doçent alınacak.

Profesör ve Doçentler Daimi Statüye atanacak. Yardımcı doçentler için yabancı dil sınav tarihi Rektörlükçe daha sonra ilan edilecek.

Adaylar başvurularını 15 gün içinde Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğüne şahsen yapacak.

-CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ-

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü, 5 profesör, 1 doçent ve 12 yardımcı doçent doktor alacak.

Profesörler ve doçent daimi statüye göre atanacak.

Adaylar başvurularını 14 Ocak 2011 tarihinde kadar Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğüne yapacak.

İlan metnine ve kontenjanlara www.cumhuriyet.edu.tr web sitesinden ulaşılabilecek.

Öğretim üyelerinin görev yapacağı okullar ve sayıları şöyle:

''Tıp fakültesi: tıbbi mikrobiyoloji, beyin ve sinir cerrahisi, tıbbi biyokimya (3 profesör),

Edebiyat fakültesi: halk bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, sosyal hizmet bölümü Alman Dili ve Edebiyatı (1 profesör, 1 yardımcı doçent dr.)

İlahiyat fakültesi: Adap Dili ve Belagatı (1 yardımcı doçent dr.),

Diş hekimliği fakültesi: pedodonti (1 yardımcı doçent dr.),

Eğitim fakültesi: İngiliz Dili ve eğitimi (1 yardımcı doçent dr.),

İktisadi ve idari bilimler fakültesi: siyaset ve sosyal bilimler, yön eylem, ekonometri (1 profesör, 2 yardımcı doçent dr.),

Fen fakültesi: katıhal fiziği (1 doçent),

İletişim fakültesi: halkla ilişkiler (1 yardımcı doçent dr.),

Cumhuriyet Meslek Yüksekokulu: (1 yardımcı doçent dr.),

Sağlık bilimleri fakültesi: çocuk sağlığı ve hastalıkları hemşireliği (1 yardımcı doçent dr.)

-CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ-

Öte yandan Celal Bayar Üniversitesi daimi statüye göre 12 profesör, 31 doçent alacak.

Adaylar başvurularını 15 gün içinde, Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğüne şahsen yapacak.

Öğretim üyelerinin görev yapacağı okullar ve sayıları şöyle:

''Fen edebiyat fakültesi: eski Türk edebiyatı, nükleer fizik (2 profesör),

İktisadi ve idari bilimler fakültesi: maliye teorisi (1 profesör),

Mühendislik fakültesi: gıda bilimleri (1 profesör),

Tıp fakültesi: biyokimya, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, iç hastalıkları, parazitoloji, psikiyatri, ortopedi ve travmatoloji (7 profesör),

Eğitim fakültesi: din kültürü ve ahlak bilgisi (1 doçent),

Fen-Edebiyat Fakültesi: hidrobiyoloji, moleküler biyoloji, botanik, eskiçağ tarihi, genel biyoloji, katıhal fiziği (6 doçent),

İktisadi ve idari bilimler fakültesi: iktisat teorisi, muhasebe finansman (2 doçent),

Manisa Sağlık Yüksekokulu: halk sağlığı hemşireliği, ebelik (2 doçent),

Mühendislik fakültesi: gıda teknolojisi, inşaat mühendisliği, mekanik, konstrüksiyon-imalat, malzeme, elektrik makinaları (5 doçent),

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: 2 doçent,

Tıp fakültesi: göz hastalıkları, parazitoloji, patoloji, radyasyon onkolojisi, anesteziyoloji ve reanimasyon, anatomi, mikrobiyoloji, üroloji (13 doçent)''

3 üniveriste akademisyen alacak Yorumları