Ovaozatlı seçimndeki iddialara bakandan yanıt   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 01-07-2011 (13:34)   Son Mesaj: 01-07-2011 (13:34)    Cevap: 0    Gösterim: 429  

01-07-2011

Ovaozatlı seçimndeki iddialara bakandan yanıt

Ovaozatlı seçimndeki iddialara bakandan yanıt

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Ovaazatlı beldesine, 5 Aralıkta yapılan belediye başkanlığı seçimi öncesi gönderilen kamyonların hurda çıktığı iddiasına ilişkin, ''Bunlar politik, yüzeysel karalamaya dönük şeyler'' dedi.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesinde (DOSAB) iş adamlarıyla bir araya gelen Bakan Çelik, çıkışta bir gazetecinin, ''Ovaazatlı beldesine verilen iki kamyonun 1969 model olduğu, çalışmadığı için iade edildiği ve iş makinesinin verimsiz olduğu yönünde iddialar gündeme geldi. AK Parti'li bir meclis üyesinin bu konuyla ilgili bir gazeteciye saldırdığı iddiası var. Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?'' sorusunu yanıtladı.
    Böyle bir konuyu duymadığını belirten Çelik, şunları söyledi:

''Ben, sizden duydum. Yani benim bilgim yok ama şunu söyleyeyim. Ovaazatlı seçimlerinin neticesi ortadır. Seçimlerden rahatsız olup halen seçim bitmesine rağmen orada politikayı sürdürmeye çalışanlar varsa bu onların sorunudur. Beldenin sorunları bizim sorunlarımızdır. Altyapısıyla üst yapısıyla, araç ve gereçleriyle bizim sorunlarımızdır. Biz onları çözmeye çalışıyoruz.''

Bakan Çelik, Ovaazatlı'da herhangi bir şeye ihtiyaç varsa yenisinin alınacağını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Engel yok önümüzde yani. İhtiyaç varsa yenisi alınır, değiştirilir. Daha da ilavesi yapılır. Bu mesele midir yani? Siyaset yapsınlar. Bunlar politik, yüzeysel karalamaya dönük şeyler. Yani orada beldede yüzde 60'ların üzerinde oyu hazmedemiyorlarsa, bu onların sorunudur.''

Seçimin bittiğini ve beldeye hizmetlerin devam ettiğini vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

''Alt yapı yapılıyor mu, yapılıyor. Parke taşı yapılıyor mu, yapılıyor. Belediye binası bitti mi, bitti. Başka sorunlar varsa beldenin onları da çözmeye çalışıyoruz. Yani neyi konuşuyorlar? Bula bula kamyonu bulmuşlar. Varsa öyle bir şey değiştiririz. O kamyonu ben bilmiyorum yani, bu mu yani siyaset. Muhalefetin uğraştığı şey bu mu? Daha çok mesafe alırlar bu kafayla, daha çok yerinde sayarlar bu kafayla yani.''

Ovaozatlı seçimndeki iddialara bakandan yanıt Yorumları