Başbakanlık Tanıtım Ajansı'na atama   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 01-04-2011 (19:54)   Son Mesaj: 01-04-2011 (19:54)    Cevap: 0    Gösterim: 595  

01-04-2011

Başbakanlık Tanıtım Ajansı'na atama

Başbakanlık Tanıtım Ajansı'na atama

Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı görevine İlker Aycı asaleten atandı.

Edinilen bilgiye göre, 2006 yılından bu yana Güneş Sigorta A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan İlker Aycı, 3 Ocak 2011 tarihi itibarıyla Ajans Başkanlığı görevine getirildi.
    1971 İstanbul doğumlu olan İlker Aycı'nın, 1994 yılında Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduktan sonra 1995 yılında İngiltere'de Leeds Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde araştırmacı olarak bulunduğu ve 1997 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans programından mezun olduğu belirtildi.

İş hayatına 1994 yılında başlayan İlker Aycı'nın, Kurtsan İlaçları A.Ş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Universal Dış Ticaret A.Ş. şirketindeki çeşitli görevlerin ardından 2005 ve 2006'da Başak Sigorta A.Ş. ve 2006 yılından bu yana da Güneş Sigorta A.Ş. Genel Müdürü olarak çalıştığı bildirildi.

Aynı zamanda, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği, DEİK Türk-Çin İş Konseyi, Vakıf Emeklilik A.Ş. ve VakıfBank Güneş Sigorta Spor Kulübü gibi kurumlarda yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık gibi görevler de üstlenmiş olan Aycı, evli ve bir çocuk babası.

Başbakanlık Tanıtım Ajansı'na atama Yorumları