Akın Tekstil'den toplu işten çıkarma   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 01-04-2011 (18:23)   Son Mesaj: 01-04-2011 (18:23)    Cevap: 0    Gösterim: 629  

01-04-2011

Akın Tekstil'den toplu işten çıkarma

Akın Tekstil'den toplu işten çıkarma

Akın Tekstil'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, personel azaltımına ilişkin bilgi verildi.

Akın Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu, İstanbul merkezde görev yapan beyaz yaka personelinin İş Kanununun 29. maddesi uyarınca toplu olarak işten çıkartılmasına ve ilgili yasal bildirimlerin yapılmasına oy birliği ile karar verildiğini bildirdi.
    Açıklamada, şöyle denildi:

''Şirketimizin içinde bulunduğu ekonomik, teknolojik, yapısal ve benzeri işletme, işyeri veya işin gereği, siparişlerin azalması, maliyetlerin yükselmesi, ekonomik krizin etkileri, şirketin oldukça büyük bir zarar olgusunun içerisinde olması, üretim düşüşü, iplikhanenin kapanması-dokuma-boyahane, mamul kontrol ve buna bağlı konfeksiyon bölümlerinin azaltılmasından dolayı oluşan iş gücü fazlalılığının giderilmesine yönelik olarak İstanbul merkezde görev yapan beyaz yaka personelinin İş Kanunu Md: 29 uyarınca toplu olarak işten çıkartılmasına ve ilgili yasal bildirimlerin yapılmasına Yönetim Kurulumuz 4 Ocak 2011 tarih ve 1 No'lu kararıyla oy birliği ile karar vermiştir.''

Akın Tekstil'den toplu işten çıkarma Yorumları