Irak'ta günlük petrol üretimi tam gaz   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-27-2010 (18:23)   Son Mesaj: 12-27-2010 (18:23)    Cevap: 0    Gösterim: 472  

12-27-2010

Irak'ta günlük petrol üretimi tam gaz

Irak'ta günlük petrol üretimi tam gaz

Irak Petrol Bakanlığı, ülkenin günlük petrol üretimi 2,6 milyon varili aştığını açıkladı.

El Cezire televizyonunun internet sitesinde yer alan habere göre, bakanlık çalışanlarından Abdülkerim El Alaybi, 20 yıldan bu yana ilk defa günlük olarak petrol üretimini 2,6 milyon varile ulaştırdıklarını söyledi.
    Hergün üretim kapasitesini artırdıklarını kaydeden El Alaybi, 2011 yılında günlük üretim kapasitesini 3 milyon varile çıkaracaklarını ifade etti.

6-7 yıl içerisinde günlük üretim hedeflerini 12 milyon varile çıkarmayı planladıklarını belirten El Alaybi, Irak'ın, dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip olduğunu vurgulayarak, ''Petrol üretiminde bazı zorluklarla karşılaşıyoruz.

Elimizde üretiminin artırılması için yeterli imkanlar bulunmadığı için ancak günlük olarak 2,6 milyon varil petrol üretimi yapılıyor, bu da 1980'li yıllardaki üretime tekabül ediyor'' diye konuştu.

Irak'ta günlük petrol üretimi tam gaz Yorumları