EYPASAD ödüllerinin sahipleri belli oldu   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-27-2010 (15:57)   Son Mesaj: 12-27-2010 (15:57)    Cevap: 0    Gösterim: 552  

12-27-2010

EYPASAD ödüllerinin sahipleri belli oldu

EYPASAD ödüllerinin sahipleri belli oldu

Eğitim ve Yönetimde Politika Analizleri ve Stratejik Araştırmalar Derneği (EYPASAD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ''Yılın En İyi Stratejik Yönetim ve Uygulama Yapan Kurumu'' yarışmasının 2010 yılında ödüle layık görülen kurumları belli oldu.

Türkiye'de kurumsal gelişim çalışmalarını özendirmeyi, emsallerine göre üstün başarı gösteren kurumları ödüllendirmeyi amaçlayan yarışma kapsamında, stratejik yönetim, liderlik, finansal sonuçlar, personel ve fiziki kaynakların yönetimi, toplumsal sonuçlar ve iç kontrol standartları uygulamaları değerlendirildi.
    Yarın Rixos otelde düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek ödüllerin dalları ve ödüle değer görülen kurumlar şöyle:

1-Bakanlık : Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı

2-Büyükşehir Belediyesi : Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

3-Müstakil Genel Müdürlük ve Başkanlık: Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü

4-Basın Yayın Kuruluşu : TRT Genel Müdürlüğü

5-İl Özel İdareleri : Ankara İl Özel İdaresi

Amasya İl Özel İdaresi

Bursa İl Özel İdaresi

Kahramanmaraş İl Özel İdaresi

6-Üniversite ve Eğitim Kurumu : Bartın Üniversitesi

7-İl Belediyeleri : Denizli Belediye Başkanlığı

8-İlçe Belediyeleri : Yenimahalle Belediye Başkanlığı

Güngören Belediye Başkanlığı

Şahinbey Belediye Başkanlığı

9-Yerel Yönetime Bağlı Kurum : ASKİ Genel Müdürlüğü

EGO Genel Müdürlüğü

-EYPASAD-

Eğitim ve Yönetimde Politika Analizleri ve Stratejik Araştırmalar Derneği (EYPASAD), 2005 yılında kuruldu. Dernek kurucuları arasında, akademisyenler ve çeşitli kamu kurumlarında çalışan üst düzey bürokratlar yer aldı.

Derneğin kuruluş amacı, yurt içinde ve dışında, eğitim ve yönetimde, politika analizleri ve stratejik araştırmalarla ilgili çalışmalar yapmak, yapılmakta olan çalışmalara katılmak ve bu çalışmaları desteklemek olarak belirlendi.

Derneğin kuruluşundan beri bu amaç doğrultusunda muhtelif kurum ve kuruluşlar ile birçok ortak kurumsal gelişim projesi düzenlendi.

EYPASAD ödüllerinin sahipleri belli oldu Yorumları